Pierwszy etap inwestycji Officyna otrzymał pozwolenie na użytkowanie

0
257
Officyna Gdańsk
Źródło: Mat. pras.

Pierwszy etap inwestycji Officyna w Gdańsku otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Dzięki temu rynek w Trójmieście wzbogacił się o 5 tys. mkw. powierzchni na wynajem, z czego 4,2 tys. przeznaczonych na biura.

Officyna to budynek biurowo – usługowy, który znajduje się przy al. Grunwaldzkiej. Biurowiec stanowi nowoczesną kontynuację budynku zajmowanego w przeszłości przez firmę Chemia. Na parterze powstaną lokale usługowe, których łączna powierzchnia to ok. 900 mkw. Będą dostępne niezależnie od strony alei i holu budynku. Na wyższych kondygnacjach znajdą się pomieszczenia biurowe o powierzchni ok. 4,2 tys. mkw. Piętra od I do III zajmują ok. 1,1 tys. mkw., natomiast piętro IV to powierzchnia ok. 900 mkw. Na IV piętrze znajduje się taras. Budynek posiada parking podziemny, w którym jest 20 miejsc parkingowych. Ponadto udostępnionych jest kilkadziesiąt miejsc naziemnych i parking dla rowerów. Biurowiec posiada również szatnię.

Projekt został opracowany przez APA Wojciechowski Architekci. Biurowiec otrzymał amerykański certyfikat LEED na poziomie Gold, którego konsultantem jest VvS| Architects & Consultants. Officyna to kolejny element rozwoju Gdańska, a zwłaszcza al. Grunwaldzkiej jako ulicy biznesowej. Officyna wpisuje się również w rewitalizację gdańskiego Wrzeszcza. Pozwolenie na użytkowanie I etapu inwestycji zostało uzyskane szybciej, niż zakładano.

Aktualnie trwa budowa II etapu budynku, który będzie posiadał 5 kondygnacji biurowych. Dzięki temu dostarczy na rynek ok. 7,3 tys. mkw. powierzchni najmu. Termin oddania inwestycji do użytku planowany jest na początek 2021 r.

Przeczytaj także:  Katowice interesującym rynkiem biurowym dla Globalworth Poland
avatar
  Obserwuj  
Informuj o