Pierwszy rok funkcjonowania Zielonogórskiego Roweru Miejskiego

0
319
Pierwszy rok funkcjonowania Zielonogórskiego Roweru Miejskiego - OSHARE News

21 sierpnia minął rok, odkąd w Zielonej Górze wprowadzono rowery miejskie. System dysponuje 400 jednośladami i 40 stacjami. To jedyny system tego typu w województwie lubuskim.

Do dyspozycji użytkowników oprócz tradycyjnych jednośladów dostępnych jest 10 tandemów oraz 10 rowerów familijnych typu cargo. Od momentu pojawienia się systemu łącznie zarejestrowało się 29 tys. osób, natomiast w pierwszym sezonie 20 tys. osób.

Do tej pory jednoślady wypożyczono 450 tys. razy. Najwięcej użytkowników korzystało z nich we wrześniu 2018 r. – odnotowano wtedy 82,5 tys. wypożyczeń. W bieżącym roku rowery miejskie użytkowano najczęściej w czerwcu. Ich liczba wynosiła prawie 57 tys. W środę 29 sierpnia padł rekord, ponieważ rowery wypożyczono 4607 razy. Oznacza to, że każdy z nich użytkowany był 12 razy. W 2019 r. najwięcej zielonogórzan korzystało z jednośladów 8 kwietnia.  

Usługa dostępna jest całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Pierwsze 20 min jest bezpłatne. Usługa dostępna jest do końca listopada. Maksymalny czas, na który można wynająć rower, to 12h.

Źródło zdjęcia: Nextbike

Przeczytaj także:  Niskoemisyjne Solarisy pojawią się w Pile
avatar
  Obserwuj  
Informuj o