Powstaje Panattoni Park Częstochowa

0
339
Panattoni Park Częstochowa

Panattoni zainwestowało w Częstochowie w nowoczesne powierzchnie klasy A. To pierwsza tego typu realizacja firmy w północnej części województwa śląskiego. Budowa ma ruszyć w październiku br., natomiast przekazanie najemcom pierwszych powierzchni zaplanowano na luty 2020 r.

Lider rynku powierzchni magazynowych w Europie – Panattoni Europe, docenia potencjał mniejszych ośrodków i rozpoczyna budowę Panattoni Park Częstochowa. W sumie ma powstać 30 400 mkw. powierzchni klasy A w dwóch nowoczesnych halach. Kompleks ma powstać w obrębie samego miasta, w sąsiedztwie Częstochowskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego i niedaleko autostrady A1. Wybór nie jest przypadkowy, ponieważ Panattoni sukcesywnie rozwija sieć powierzchni magazynowo – produkcyjnych poza granicami dużych aglomeracji. Wspiera w ten sposób rozwój mniejszych ośrodków.

Częstochowa jest miastem liczącym 222 tys. mieszkańców. Branże, które wiodą prym w regionie to energetyka, motoryzacja, hutnictwo, handel detaliczny oraz produkcja. Zestawienia potwierdzają, iż miasto to ma potencjał gospodarczy. W rankingu Miasta Przyjazne dla Biznesu przygotowanym przez Forbes Częstochowa znalazła się na 4. miejscu ex aequo z Bielskiem-Białą. Ponadto znalazła się ona również na liście polskich miast o największym potencjale rozwojowym, którą przygotował Financial Times – prestiżowy brytyjski dziennik.

Dorota Jagodzińska, Managing Director w Panattoni Europ, komentuje: „Panattoni Park Częstochowa jest odpowiedzią na bardzo dynamiczny rozwój działalności biznesowej i duże zainteresowanie najemców tym regionem kraju. Miasto położone w południowej części Polski zapewnia doskonałą komunikację z Aglomeracją Śląską, Krakowem, a dzięki nowo wybudowanej autostradzie A1, z wszystkimi ważnymi ośrodkami miejskimi w kraju”.

Panattoni Park Częstochowa

Inwestycja będzie składać się z 2 hal o powierzchniach: 23 100 mkw. i 7 300 mkw. Obiekty, których przeznaczeniem jest składowanie i lekka produkcja, mogą być dowolnie przystosowane do potrzeb najemców. Najmniejszy moduł zajmuje 3 800 mkw. Park wyposażony będzie w place manewrowe, parkingi i nowoczesne moduły biurowe. W założeniu kompleks ma spełniać wymogi certyfikatu BREEAM na poziomie GOOD.

Przeczytaj także:  Panattoni stworzy w Polsce nowe centrum logistyczne dla Amazona

Inwestycja jest zlokalizowana we wschodniej części Częstochowy, w pobliżu ul. Legionów. Do centrum miasta jest 4,5 km, a do autostrady A1 są 4 km. Katowice są oddalone o 74 km, a Kraków o 127 km. Natomiast 2 godz. drogi są do Ostrawy i granicy z Czechami.

avatar
  Obserwuj  
Informuj o