PwC po raz kolejny wybrało katowicki kompleks Silesia Business Park

0
363
PwC najemcą w kompleksie Silesia Business Park

Firma doradcza PwC, specjalizująca się m.in. w doradztwie biznesowym, technologicznym i podatkowym, wprowadzi się do biurowca D katowickiego Silesia Business Park. Firma wynajęła biuro o powierzchni ok. 800 mkw. Do tej pory w kompleksie wybudowanym przez Skanska, w budynkach A i C, działało Centrum Usług Wspólnych PwC. Po przeprowadzce biura, łączna przestrzeń zajmowana przez PwC w Silesia Business Park zwiększy się do  ponad 15 000 mkw.

PwC jest związane z Silesia Business Park już od 2014 roku, kiedy to podpisano umowę najmu powierzchni biurowej w pierwszym budynku kompleksu dla Centrum Usług Wspólnych PwC. Centrum dalej rozwijało swoją działalność, pozostając w tej samej lokalizacji i w 2017 r. wynajęło biura w budynku C, co zwiększyło wynajmowaną wówczas powierzchnię do ponad 14 tys. mkw. Teraz PwC zdecydowało o przeniesieniu swojego katowickiego biura do oddanego do użytku we wrześniu br. budynku D. Silesia Business Park składa się z czterech budynków, powstałych na terenie dawnej huty Baildon, które stały się symbolem transformacji miasta. Katowice są dziś ważnym ośrodkiem usług dla biznesu, konsultingu i sektora IT.

PwC jest obecne w Polsce od 30 lat i zatrudnia już ponad 6 tys. pracowników. Biuro w Katowicach działa od 2006 r. zapewniając klientom najwyższej jakości usługi z zakresu audytu oraz doradztwa biznesowego, podatkowego i prawnego” – mówi Tomasz Reinfuss, partner w PwC w Katowicach.

PwC zdecydowało się wynająć kolejną powierzchnię w kompleksie Silesia Business Park, lokując w ten sposób swoje operacje biznesowe w jednym punkcie na terenie Katowic. W Skanska, naszym zadaniem jest dostarczenie wysokiej jakości przestrzeni biurowej, w której najemcy mogą komfortowo się rozwijać. PwC jest ważnym lokalnym pracodawcą, który tworzy nowe miejsca pracy. To z kolei przekłada się na zwiększone zapotrzebowanie firmy na nowoczesne biura” – mówi Karolina Jamróz, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska.

Przeczytaj także:  2019 rok był rekordowy pod względem wynajmu na warszawskim rynku biurowym

Kompleks Silesia Business Park jest miejscem otwartym na cztery strony świata. Atrakcyjna lokalizacja w pobliżu centrum miasta, rozwinięta infrastruktura komunikacyjna oraz punkty usługowe wewnątrz kompleksu czynią go miejscem postrzeganym za atrakcyjne i komfortowe. W pobliżu znajdują się m.in. Park Śląski oraz Silesia City Center.

Silesia Business Park – kluczowe fakty i liczby

Kompleks składa się z czterech bliźniaczych budynków biurowych. Powierzchnia najmu każdego z nich wynosi ok 12 tys. mkw. Wysokość każdego z budynków od poziomu garaży to 52 m. Każdy budynek kompleksu uzyskał certyfikację w systemie LEED na poziomie Gold oraz Obiekt bez barier. Projekt architektoniczny kompleksu powstał w pracowni medusa group. Generalnym wykonawcą budynku jest Skanska S.A.

Źródło: PwC

avatar
  Obserwuj  
Informuj o