Rekordowa liczba wypożyczeń rowerów Mevo w Trójmieście

0
386
Rekordowa liczba wypożyczeń rowerów Mevo w Trójmieście - OSHARE News

Półtora miliona – taki rekord wypożyczeń rowerów padł w pierwszej połowie sierpnia na obszarze Trójmiasta.

System rowerów IV generacji Mevo funkcjonuje od 26 marca 2019 r. i cieszy się ogromną popularnością. Do dyspozycji dostępnych jest 1224 jednośladów. Czas który, przeciętny użytkownik spędza na rowerze to 24 min. i 12 s.

 – Półtora miliona wypożyczeń w tak krótkim czasie to zdecydowany rekord w skali Polski. Cieszymy się, że mieszkańcy OMGGS tak chętnie korzystają z Mevo. Rower okazał się znakomitym i skutecznym uzupełnieniem transportu publicznego – powiedział Paweł Orłowski prezes Nextbike Polska.

Najchętniej wypożyczane są rowery na stacji molo Sopot. Dotychczas skorzystało z nich 17 tys. osób. Najczęściej użytkownikami są osoby w wieku 19 – 40 lat, jednak można spotkać też seniorów, którzy głównie korzystają z nich w godzinach 16 – 17. Wszyscy rowerzyści Mevo przejechali łącznie ponad 5 mln km, a środy i piątki są najbardziej obleganymi dniami.

Dla lepszego komfortu rowerzystów, od 14 sierpnia została wprowadzona testowo funkcja rezerwacji, która pozwala skorzystać z usługi trzy razy w ciągu dnia. Po dokonaniu rezerwacji jednoślady będą czekać na użytkownika 5 min. Jednorazowo można zarezerwować 1, 2 lub 5 rowerów za pomocą aplikacji w smartfonie lub podłączonej do konta karty RFID.

Źródło zdjęcia: Nextbike

Przeczytaj także:  Nowa stacja rowerowa w Płocku
avatar
  Obserwuj  
Informuj o