Rekordowy najem powierzchni biurowych w I półroczu 2019 r.

Najem powierzchni biurowyc

Inwestor Globalworth zaprezentował wyniki finansowe za I połowę br. Pierwsze półrocze było rekordowe pod względem aktywności najemców. Globalworth informuje, że nowe umowy najmu albo rozszerzenia dotychczasowych kontraktów zostały zamknięte na poziomie około 100 tys. mkw. na rynkach polskim oraz rumuńskim łącznie.

Minione półrocze było póki co najmocniejsze pod względem aktywności leasingowej Globalworth. Z końcem czerwca łączna wartość nieruchomości firmy wynosiła 2,74 mld EUR. Natomiast biorąc pod uwagę również przejęcia z lipca br. – 2,85 mld EUR. To stanowi wzrost odpowiednio o 11,5 proc. oraz 16,1 proc. od grudnia 2018 r. Polski udział w portfolio Globalworth wynosi 53,5 proc., a rumuński 46,5 proc. Jest to odzwierciedleniem szybkiego tempa rozwoju firmy na rodzimym rynku od momentu debiutu Globalworth w kraju nad Wisłą (od końca 2017 r.).

Dimitris Raptis, CEO Globalworth Poland, podaje: „Rezultaty za pierwszą połowę 2019 roku są bardzo satysfakcjonujące, szczególnie w odniesieniu do dalszego rozwoju naszego portfela oraz dynamicznego wzrostu zarówno wyników finansowych, jak i wskaźników operacyjnych. W tym czasie sfinalizowaliśmy umowy najmu na łączną powierzchnię ponad 100 000 mkw., co oznacza, że było to nasze najbardziej aktywne półrocze w obszarze leasingu. Jednocześnie przychody z wynajmu wzrosły o 35% w porównaniu do pierwszej połowy 2018 roku, natomiast wartość aktywów netto (EPRA) wzrosła o 46% do ponad 1,75 mld euro od końca grudnia ubiegłego roku. Sukcesem zakończyła się także kwietniowa emisja naszych akcji w wysokości 501 milionów euro, która szła w parze z wartymi 283 mln euro zakupami nieruchomości w Polsce i kolejnymi planami rozwoju w Rumunii. Przed naszym zespołem stoi teraz realizacja kolejnych ambitnych celów i dalsze umacnianie pozycji Globalworth jako wiodącego właściciela biur w Europie Środkowo-Wschodniej”.

Firma w I połowie 2019 r. ogłosiła zakup 4 inwestycji biurowych w kraju za łączną kwotę 283 mln EUR. W kwietniu sfinalizowano przejęcie warszawskiego biurowca Warsaw Trade Tower i krakowskiego kompleksu Rondo Business Park. Ponadto firma zakupiła w lipcu Retro Office House we Wrocławiu oraz Silesia Staw w Katowicach.

Przeczytaj także:  Avis Budget Group razem z Fordem wprowadzają kolejne samochody połączone

Podobnie jest na rynku rumuńskim. Z końcem roku zostanie sfinalizowana budowa Globalworth Campus Tower 3, a w połowie 2020 r. projekt  Globalworth Square. Od końca 2018 r. firma podpisała umowy najmu w Campus Tower 3 z Allianz oraz Unicredit dotyczące powierzchni 18 900 mkw. Daje to 56 proc. przestrzeni komercyjnej wynajętej wstępnie na 10 lat.

Sprzyjające warunki gospodarcze oraz dobra kondycja rynków nieruchomości w Polsce i w Rumunii sprzyja dynamicznemu rozwojowi Globalworth. Międzynarodowe korporacje są szczególnie aktywną grupą najemców w obu krajach. Inwestor jest w stanie odpowiedzieć na potrzeby rynkowe, oferując świetnie zlokalizowane, wysokiej jakości projekty biurowe. Z tymi dwoma rynkami firma wiąże długoterminowe plany rozwoju, stawiając w centrum zainteresowania swoich najemców oraz zarządzanie właścicielskie swoim portfelem.

avatar
  Obserwuj  
Informuj o