Rekordowy sierpień na rynku biurowym w Krakowie

0
325
Rekordowy sierpień na rynku biurowym w Krakowie - OSHARE News

Firma UBS wprowadzi się do dwóch biurowców Fabryczna Office Park realizowanych przez Grupę INTER-BUD w ramach projektu Fabryczna City – omnifunkcyjnej inwestycji, która powstaje przy Alei Pokoju w Krakowie.

Zawarta w ubiegłym tygodniu pomiędzy UBS, a renomowanym krakowskim deweloperem INTER-BUD, umowa najmu na ponad 19,5 tys. mkw. powierzchni biurowej w projekcie Fabryczna Office Park, to jedna z największych transakcji na rynku nieruchomości biurowych w historii Krakowa.

– Czujemy się niezwykle dumni i docenieni, że najemca tej rangi wybrał na swoją nową siedzibę właśnie inwestycję Fabryczna Office Park. Dla nas jako inwestora cały projekt Fabryczna City, którego częścią jest kompleks trzech biurowców Fabryczna Office Park to nowa przestrzeń w centrum miasta. Chcemy wykorzystać wyjątkowość tego miejsca łącząc jego historyczny charakter z nowoczesnością i oczekiwaniami współczesnego klienta biznesowego i indywidualnego – stworzyć swojego rodzaju w miasto w mieście – wyjaśnia Stanisław Łukasik, właściciel Grupy INTER-BUD.

Fabryczna Office Park to kompleks trzech nowoczesnych biurowców klasy A o łącznej powierzchni najmu wynoszącej ponad 42 tys. mkw., realizowany zgodnie z założeniami zielonej certyfikacji BREEAM, co oznacza zrównoważone zagospodarowanie terenu, oszczędność zasobów wody, większą efektywność energetyczną inwestycji oraz najwyższą jakość materiałów zastosowanych wewnątrz budynków. Ponadto kompleks oferuje ponad 30 miejsc postojowych przeznaczonych do ładowania samochodów elektrycznych czy ponad 300 miejsc postojowych dla rowerów. Budynek Alfa ubiega się obecnie o certyfikat Post Construction Stage BREEAM International New Construction na najwyższym poziomie “Outstanding”. Obecnie cała inwestycja jest już skomercjalizowana w ponad 80%. Pierwsi najemcy wprowadzili się w lipcu tego roku.

Fabryczna Office Park jest częścią większego, flagowego projektu inwestycyjnego realizowanego przez Grupę INTER-BUD przy Alei Pokoju pod nazwą Fabryczna City, obejmującego obszar ponad 6,5 ha, w ramach którego powstaną nie tylko budynki biurowe, ale także hotel, restauracje, budynki mieszkalne oraz usługowe.

Przeczytaj także:  Nicola Gillen, specjalistka w dziedzinie środowiska, dołącza do zespołu Cushman & Wakefield

– Unikatowość projektu „Fabryczna City” polega na jego omnifunkcyjności. Oprócz części biurowej pod nazwą Fabryczna Office Park, w obrębie części zabytkowej powstanie czterogwiazdowy hotel Mercure Kraków Fabryczna City, fitness, basen, SPA, muzeum wódki oraz pasaż z restauracjami koncepcyjnymi, a w obrębie części mieszkalno-usługowej lokale mieszkalne i usługowe. Części wspólne będą cechowały się wysoką jakością małej architektury i zieleni. Nie zabraknie miejsca dla odpoczynku i relaksu – realizujemy obecnie minipark, gdzie mieszkańcy i pracownicy biurowców będą mogli odpocząć. To jeden z niewielu, o ile nie jedyny w Krakowie projekt omnifunkcyjny, który jak mamy nadzieję, stanie się wyróżniającym punktem na mapie inwestycyjnej Krakowa – dodaje Przemysław Łukasik wiceprezes Grupy INTER-BUD.

INTER-BUD korzystał ze wsparcia międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield oraz kancelarii prawnej act BSWW – Bieniak Smołuch Wielhorski Wojnar i Wspólnicy sp.k.

– Inwestycje budowlane na terenach poprzemysłowych coraz bardziej zyskują na znaczeniu. Fabryczna City jest doskonałym przykładem na to, jak dzięki znajomości rynku lokalnego, doskonale przemyślanemu projektowi i konsekwentnej realizacji założeń, powinno się realizować wielofunkcyjne inwestycje, stanowiące jednocześnie atrakcyjne przestrzenie miejskie. Deweloper, znany dotychczas bardziej z inwestycji mieszkaniowych niż komercyjnych, dostarczył wysokiej jakości przestrzeń biurową, która przyciągnęła uwagę tak wymagającego najemcy jak UBS.  Dzięki rewitalizacji nieruchomości położonych w centralnej części miasta, obszar między Aleją Pokoju a Aleją Powstania Warszawskiego ma szansę stać się jedną z najciekawszych destynacji biznesowych Krakowa – komentuje Michał Galimski, Menedżer Biura w Krakowie i Associate w dziale powierzchni biurowych Cushman & Wakefield.

UBS korzystał w tej transakcji z doradztwa Jones Lang LaSalle oraz Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp.k.

Źródło: Cushman & Wakefield

avatar
  Obserwuj  
Informuj o