Ruszyła nowa inwestycja Panattoni Park Gdańsk Airport

0
482
Ruszyła nowa inwestycja Panattoni Park Gdańsk Airport

W rejonie trójmiejskiego lotniska ruszyła nowa inwestycja Panattoni Park Gdańsk. Ponad połowa inwestycji została przeznaczona na magazyn home & you.

Centrum dystrybucyjne o powierzchni ok. 107 tys. mkw. zostało zauważone przez BBK S.A., która wynajmie 68,5 tys. mkw. powierzchni. Przestrzeń zostanie zagospodarowana na wielofunkcyjny magazyn dla marki artykułów wyposażenia wnętrz home & you. W połowie 2020 r. zaplanowano zakończenie budowy obiektu. Centrum dystrybucyjne firmy znajduje się w pobliżu obiektu, dzięki czemu ich cała działalność skupia się na terenie lotniska. Firma Colliers International doradzała w transakcji najmu.

Port lotniczy zawsze staje się kołem zamachowym rozwoju okolicy. Dzięki rozwiniętej infrastrukturze komunikacyjnej w jego pobliżu szybko powstają zarówno centra przemysłowe, magazynowe jak i biurowo-handlowe, co wpisuje się w koncepcję rozwoju airport city powiedział Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni Europe.

Panattoni Park Gdańsk Airport będzie się składał z czterech budynków magazynowych. Budowa konstrukcji została zaplanowana na IV kwartał br. Obiekt zostanie włączony w system transportu publicznego, który funkcjonuje w Trójmieście. Do lotniska dociera Pomorska Kolej Metropolitarna oraz regularnie kursują autobusy. Jeden z przystanków znajduje się bezpośrednio przed planowanym Parkiem.

– Jesteśmy dumni, że mogliśmy doradzać firmie BBK S.A. w transakcji najmu powierzchni magazynowej, największej w historii lokalnego rynku nieruchomości magazynowych. Cały proces wyboru lokalizacji, przeprowadzony w konkurencyjnej atmosferze, skutkował bardzo atrakcyjnymi warunkami współpracy. Transakcja została zawarta z deweloperem, który rozumiejąc oczekiwania klienta, zaproponował elastyczną ofertę najmu, zabezpieczając obecne potrzeby klienta oraz plany ekspansji. Wierzymy, że planowany obiekt, który będzie jednym z najnowocześniejszych magazynów w Trójmieście, umożliwi dalszy dynamiczny rozwój firmy BBK S.A. – mówią Maciej Chmielewski, senior partner, dyrektor i Łukasz Grupa, senior associate, Dział Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, Colliers International.

Przeczytaj także:  Igepa wśród najemców MLP Pruszków II
avatar
  Obserwuj  
Informuj o