Skok ze spadochronem, jako prezent na osiemnastkę

0
1199
Skok ze spadochronem wynajem na prezent

Podarunki dla bliskich bardzo często przysparzają duże poruszenie wśród osób, które chcą przygotować je jak najlepiej. Bardzo podobnie jest podczas organizowania upominku na osiemnaste urodziny. Często nie wiadomo jaki prezent kupić, by trafić w gusta i oczekiwania solenizanta. Bardzo ciekawym pomysłem na prezent może okazać się… skok ze spadochronem. O możliwości wynajmu atrakcji na prezent i szczegółach realizacji opowie Pani Martyna Wacławik – skoczek, reprezentantka i specjalista ds. marketingu firmy Skydive.pl.

Dorota Gościniak: Organizujecie Państwo różnego rodzaju skoki spadochronowe. Czy jest możliwość zakupu vouchera na prezent?

Martyna Wacławik: Tak, oczywiście jest możliwość zakupu vouchera, który wysyłamy np. mailem. Taki voucher można wykorzystać przez rok od daty zakupu. Istnieje również możliwość przedłużenia terminu ważności za drobną dopłatą.

Dorota Gościniak: Jakim zainteresowaniem cieszy się wynajem na prezent?

Martyna Wacławik: Jest to najlepsza forma prezentu. Nasi klienci bardzo często wybierają voucher. Często do samego przyjazdu na lotnisko, osoba obdarowana prezentem nie wie jaka przygoda ją czeka.

Skok ze spadochronem wynajem na prezent
Źródło: Skydive.pl

Dorota Gościniak: Ile czasu potrzeba na zorganizowanie takiego prezentu?

Martyna Wacławik: Skok w tandemie z instruktorem najlepiej zarezerwować około dwóch tygodni przed skokiem. Warto też pamiętać, że nie mamy takiej mocy, by przewidzieć pogodę. Czasem zdarza się, że ze względu na słabe warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo przekładamy skoki na inny termin. 

Dorota Gościniak: Czy skoki są bezpieczne?

Martyna Wacławik: Myślę, że kwestia bezpieczeństwa to jeden z najważniejszych tematów w spadochroniarstwie. Jest to sport, który cały czas się rozwija dzięki nowym technologiom. Każde zdarzenie zostaje zawsze omówione tak, by wyciągnąć z tego lekcje. Dodatkowo poświęcamy bardzo dużo czasu na zajęcia/ wykłady dotyczące postępowania w przypadku sytuacji awaryjnych. Uczymy się na ziemi reagować właściwie na sytuacje, które mogą nam zagrozić. W sytuacji zagrożenia życia ważne jest „trzeźwe” myślenie i właściwa ocena sytuacji. A wracając do bezpieczeństwa, to kiedy spełnia się wszystkie procedury podczas skoku, a skok został dobrze przygotowany, skoki spadochronowe są bezpieczne. 

Przeczytaj także:  Caravaning. Czyli kamperem w świat!

Dorota Gościniak: Jakie są ceny takiego prezentu?

Martyna Wacławik: Cena zależy od rodzaju skoku jaki chcemy wykonać. W naszej szkole spadochronowej odbywają się skoki w tandemie oraz kursy AFF dla osób, które chcą zostać samodzielnymi skoczkami.

Ceny przedstawiają się następująco: cena regularna 750 zł, selfie +150 zł, pro +300 zł, premium +400 zł. W przypadku pakietu selfie kamera zamieszczona jest na ręku instruktora tandemu. Opcja pro kamera zewnętrzna to kamerzysta, który jest obok tandemu podczas swobodnego opadania do otwarcia spadochronu przez instruktora. Oprócz filmu kamerzysta wykonuje zdjęcia, które będą niezapomnianą pamiątką.. Pakiet premium to połączenie obydwu możliwości nagrywania. Ceny kursów AFF można podzielić na dwa pakiety: AFF 4800 zł, AFF start 1100 zł. Kurs przygotowuje studenta do samodzielnych skoków. Wracając do tandemów, to mamy promocje piątkowe, podczas których skok kosztuje 650 zł, tyle samo skok urodzinowy. Klienci często wykorzystują promocję „czar par” polegającą na tym, że wraz z drugą połówką płacimy za skok 900 zł (każdy) i jest to opcja z kamerą, ta sama usługa bez kamery to koszt 650 zł za osobę.

Skok ze spadochronem wynajem na prezent
Źródło: Skydive.pl

Dorota Gościniak: Czy uczestnik przed skokiem odbywa jakieś szkolenie? Jeśli tak, to jak to wygląda?

Martyna Wacławik: Oczywiście przed skokiem w tandemie pasażer odbywa szkolenie wraz z swoim instruktorem. Szkolenie trwa około 20 min. Instruktor pokazuje właściwą sylwetkę podczas opuszczania samolotu oraz swobodnego spadania. Demonstruje zakładanie gogli, pomaga dobrać odpowiedni kombinezon oraz informuje o tym, jak będzie przebiegał wspólny skok, na jakiej wysokości kończymy swobodne opadanie, a rozpoczyna się procedura otwarcia spadochronu i lot na spadochronie. 

Dorota Gościniak: Z jakiej wysokości jest skok?

Martyna Wacławik: Skoki na naszej strefie odbywają się z wysokości 4000 m, czasem zdarza się trochę więcej.

Przeczytaj także:  Yonelle najemcą w Ideal Idea City Park

Dorota Gościniak: Czy można nagrywać skok na własnym sprzęcie?

Martyna Wacławik: Skoki mogą być nagrywane tylko przez profesjonalnego kamerzystę i fotografa zarazem lub z kamery umieszczonej na ręku instruktora. 

Skok ze spadochronem wynajem na prezent
Źródło: Skydive.pl

Dorota Gościniak: Na stronie internetowej znajduje się informacją o możliwości skorzystania z wysokościomierza. Proszę powiedzieć o tym coś więcej.

Martyna Wacławik: Wysokościomierz to urządzenie wskazujące wysokość, na której się aktualnie znajdujemy. Jest bardzo przydatnym urządzeniem i obowiązkowym, jeśli chodzi o skoki spadochronowe. W tandemie pasażer, jeśli zechce, to dostaje wysokościomierz na swoją rękę i dzięki temu wie, na jakiej wysokości się znajduje.

Dorota Gościniak: Kiedy można skakać? Są jakieś ograniczenia?

Martyna Wacławik: Skaczemy co weekend od kwietnia do października. Skoki mogą się odbyć, gdy pogoda jest dobra. Znaczy to, że wiatr nie jest za silny i porywisty. Skoków nie wykonuje się podczas deszczu i innych anomalii pogodowych. Nie zaleca się też wykonywać skoków, gdy nasz stan zdrowia nie jest najlepszy. Skoczyć może każdy, kto ma minimum 140 cm wzrostu.

avatar
  Obserwuj  
Informuj o