SKYSAWA połączy tradycję i nowoczesność

0
8452
SKYSAWA połączy tradycję i nowoczesność - OSHARE News

Polski Holding Nieruchomości przedstawił nowe wizualizacje swojej flagowej inwestycji SKYSAWA, powstającej przy ul. Świętokrzyskiej 36 w Warszawie. Podobnie jak nazwa kompleksu biurowo-handlowego, także projekt architektoniczny będzie połączeniem tradycji i nowoczesności.

SKYSAWA składać się będzie z dwóch nowoczesnych, smukłych budynków o różnej liczbie kondygnacji. Mniejszy z budynków – budynek A – będzie liczył od 4 do 9 kondygnacji, a jego powierzchnia całkowita wyniesie 11.500 mkw. Budynek B, czyli 155-metrowa wieża, stanowić będzie zintegrowany element zabudowy pierzejowej o wysokości od 3 do 40 kondygnacji. Na rynek dostarczy około 28.300 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. W części parterowej oraz na poziomie -1 zlokalizowane będą lokale gastronomiczne i handlowe.

Nawiązanie do tradycji Warszawy, które znalazło swoje odzwierciedlenie w nazwie obiektu, widoczne jest również w rozwiązaniach materiałowych zastosowanych do budowy kompleksu. Zewnętrzna, elegancka tektonika budynków będzie składać się głównie z transparentnych płaszczyzn wzbogaconych o matowe betonowe elementy i aluminiowe żyletki. Widoczne z perspektywy ulicy elementy konstrukcyjne wykonane będą z betonu, dzięki czemu współgrać będą z delikatnymi podziałami elewacji. Atutem inwestycji SKYSAWA będzie bezpośrednie połączenie kompleksu ze stacją metra Rondo ONZ poprzez podziemny łącznik.

SKYSAWA połączy tradycję i nowoczesność - OSHARE News

SKYSAWA to kompleks biurowo-handlowy powstający w ścisłym centrum Warszawy. Mnogość podobnych inwestycji w pobliżu postawiła przed nami podwójne wyzwanie – zaprojektowanie obiektu, który na stałe wpisze się w skyline stolicy i stanie się jego integralną częścią, a z drugiej strony będzie ponadczasowy i bez względu na zmiany w obowiązujących trendach zachowa swój styl architektoniczny. Dużym wyzwaniem jest dla nas także zaprojektowanie łącznika między metrem a SKYSAWA. Każdego dnia będą z niego korzystać nie tylko najemcy naszej inwestycji, ale także lokalna społeczność. Zależy nam, aby było to miejsce, które będzie czymś więcej niż tylko ciągiem komunikacyjnym – mówi Tomasz Górnicki, wiceprezes Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Budowa obu budynków rozpoczęła się pod koniec czerwca tego roku. Zgodnie z harmonogramem budynek A ma będzie gotowy w drugim kwartale 2021 r., zaś zakończenie budowy budynku B zaplanowano na drugi kwartał 2022 r. Projekt architektoniczny SKYSAWA opracowała pracownia Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury, generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum składające się z trzech spółek: PORR, TKT Engineering i ELIN, zaś za komercjalizację obiektu odpowiada firma doradcza Colliers International.

Przeczytaj także:  Cloudity przedłuża najem w Zebra Tower

Źródło: Informacja prasowa

avatar
  Obserwuj  
Informuj o