Solaris dostarczy do Oslo 21 autobusów z ekologicznymi silnikami

0
168
Solaris dostarczy do Oslo 21 autobusów z ekologicznymi silnikami

Firma Solaris dostarczy do Oslo 21 autobusów. Odbiorcą pojazdów w Skandynawii będzie firma Unibuss AS.

Zamówienie dotyczy 15 autobusów miejskich Urbino 12 oraz 6 przegubowych Solarisów Urbino 18. Wszystkie pojazdy będą wyposażone w ekologiczne silniki, dzięki czemu będą spełniać normy emisji spalin Euro VI. Zostaną również przystosowane do pracy na biopaliwie HVO. Silniki w Urbino 12 będą miały moc 224 kW, natomiast autobusy przegubowe będą posiadały jednostki napędowe o mocy 270 kW. Pojazdy zostaną wyposażone w automatyczne skrzynie biegów.

Wszystkie autobusy mają zapewniać komfort i bezpieczeństwo w podróży. Zostaną wyposażone w całopojazdowy układ klimatyzacji, energooszczędne oświetlenie LED całego pojazdu oraz wygodne siedzenia. Każdy z pasażerów będzie mógł skorzystać z ładowarek USB, które będą zlokalizowane w pobliżu foteli. W pojazdach będą również systemy informacji pasażerskiej z głosową zapowiedzią przystanków, systemem liczenia pasażerów oraz monitoring.

– Jestem bardzo szczęśliwy mogąc zaprezentować kolejne autobusy naszej marki w stolicy Norwegii. Obecna dostawa jest szczególnie istotna, gdyż dzięki niej w Skandynawii nastąpi długo oczekiwany debiut najnowszej wersji przegubowego autobusu miejskiego – powiedział Sverre Skaar, Dyrektor Zarządzający spółki Solaris Norge AS, która odpowiedzialna będzie za obsługę posprzedażową pojazdów w siedzibie mieszczącej się w Rosenholm na przedmieściach Oslo.

Autobusy będą posiadały skandynawski pakiet izolacji termicznej. Dzięki niemu poprawi się komfort pasażerów oraz zmniejszy się zużycie paliwa. W skład pakietu wchodzi m.in. dodatkowa izolacja ścian bocznych, sufitu i nadwozia w okolicy nadkoli. Zostaną zamontowane również podwójne szyby boczne, a także maty grzewcze zlokalizowane w podłodze w obszarze drzwi wejściowych. Pojazdy będą również przystosowane do korzystania z łańcuchów śniegowych.

Przeczytaj także:  Emarketing – sposób na pozyskiwanie klientów?
avatar
  Obserwuj  
Informuj o