Spaces otwiera swoje pierwsze biuro w Katowicach

0
209
Spaces Katowice

Globalna sieć Spaces będąca częścią grupy IWG otwiera swoje pierwsze biuro w Katowicach w historycznym budynku przy ulicy Matejki 3. Firma wywodząca się z Holandii oferuje rozwiązania z obszaru elastycznych miejsc pracy oraz coworkingu.

Spaces wynajął ponad 3300 mkw. powierzchni w historycznym budynku, który w przeszłości był siedzibą Związku Powstańców Śląskich. Został wybudowany w okresie międzywojennym, natomiast projekt przygotował Zbigniew Rzepecki. Budynek znajduje się w pobliżu Dworca Głównego i Galerii Katowickiej. Otwarcie zaplanowano na przełom 2020 i 2021 roku. Eksperci z firmy JLL doradzali sieci Spaces w zakresie poszukiwania biura oraz negocjowania warunków najmu.

Katowice są czwartą, po Warszawie, Wrocławiu i Krakowie, lokalizacją w Polsce, w której zdecydowaliśmy się uruchomić koncept Spaces. To największy biurowy hub na Śląsku, mocny ośrodek gospodarczy i usługowy, a tym samym miejsce z potencjałem rozwoju dla elastycznych powierzchni. Ponadto, połączenie zabytkowego budynku o wyjątkowej historii, z dogodną lokalizacją w samym sercu miasta, spełnia wymagania naszej marki, którą charakteryzują oryginalne przestrzenie i centralne położenie. Jesteśmy pewni, że ta nowa lokalizacja, podobnie jak nasze pierwsze biuro w Warszawie, które kilka dni temu otrzymało tytuł Office Superstar – najlepszego biura coworkingowego roku 2019, będzie równie estetyczne i podnoszące komfort pracownika – powiedział Rafał Gabteni, Dyrektor Sprzedaży Spaces na Polskę.

– Współpraca JLL z IWG trwa w Polsce od lat. Wspólnie podbijamy kolejny rynek otwierając pierwsze Spaces w Katowicach. Zajmie ono całą powierzchnię biurową budynku. Po zakończeniu w przyszłym roku rewitalizacji, Matejki 3 będzie zdecydowanie wyróżniał się na tle konkurencji. Odświeżona fasada przywróci mu dawny blask, a wyremontowane historyczne wnętrza sprawią, że będzie to ciekawa propozycja dla firm poszukujących elastycznych, niebanalnych przestrzeni z charakterem – powiedziała Joanna Tomala, Konsultant, Dział Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy, JLL.

Spaces znajduje się w 47 krajach na 6 kontynentach. W ofercie firmy znajdują się elastyczne przestrzenie np. biurka na godziny, sale spotkań oraz inne moduły dostępne 24h przez 7 dni w tygodniu. Wszystko zostało dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów np. podział na strefy. Pierwszą z nich jest praca w skupieniu, kolejna została przeznaczona na spotkania biznesowe, a w trzeciej można odpocząć i zjeść posiłek wspólnie z innymi użytkownikami powierzchni. Dzięki przynależności marki Spaces do grupy IWG klienci mogą bezpłatnie korzystać z ponad 3 tys. biur na całym świecie.

Przeczytaj także:  Business Garden z większym biurem GSK

Źródło zdjęcia: Mat. pras. | Zdjęcie przedstawia: Spaces Oxford Street w Londynie

avatar
  Obserwuj  
Informuj o