Światowy dystrybutor sprzętu IT dołączy do MLP Pruszków II

0
351
Park logistyczny

Dystrybutor sprzętu IT światowych marek wprowadzi się do parku logistycznego MLP Pruszków II. Firma Ingram Micro będzie korzystać z ponad 3,5 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej. Najemcę reprezentowała firma JLL.

Ingram Micro podpisała umowę ma wynajem nowoczesnej powierzchni magazynowej ok. 3500m2 w parku logistycznym MLP Pruszków II. Z tego na cele magazynowe dedykowanych jest 3240m2 , a dodatkowe 250 m2 to powierzchnie socjalne i biurowe. Gotowy obiekt zostanie przekazany najemcy w lutym 2020r.

Decyzja o relokacji Ingram Micro do MLP Pruszków II była związana z aktualnymi potrzebami firmy. Nasz klient poszukiwał większej powierzchni magazynowej i biurowej. Firma MLP odpowiedziała na te oczekiwania, realizowany przez nią w sąsiedztwie Pruszkowa magazyn dał naszemu klientowi dużą elastyczność na etapie dostosowania przestrzeni pod konkretne jego wymagania, co stanowiło duży atut tej lokalizacji„, komentuje Norbert Kowalczyk, Konsultant w Dziale Powierzchni MagazynowoPrzemysłowych, JLL.

Ingram Micro to dystrybutor sprzętu IT i urządzeń mobile światowych marek. W świecie szybko rozwijającej się technologii Ingram Micro modernizuje swoje działania, technologię i infrastrukturę tak aby zapewnić swoim klientom najwyższy poziom obsługi.

Elastycznie podchodzimy do potrzeb każdego najemcy. Za każdym razem dopasowujemy obiekty do indywidualnych wymagań i specyfiki działania podmiotów korzystających z naszej oferty” – podkreślił Tomasz Pietrzak, Senior Leasing Manager w MLP Group S.A.

Centrum logistyczne MLP Pruszków II położone jest w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Powstaje na działce 72 ha z przeznaczeniem na powierzchnie magazynowe i lekką produkcję, a docelowa powierzchnia parku to 292 tys. mkw. Na teren parku prowadzą dwie drogi wjazdowe. Jedna z nich wychodzi bezpośrednio na oddaną niedawno do użytkowania obwodnicę wsi Moszna. MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W MLP Pruszków II działa również stacja wynajmu rowerów Nextbike, a pracownicy mają zapewniony bardzo dogodny dojazd dzięki przystankowi autobusowemu znajdującemu się na terenie parku. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej.

Przeczytaj także:  Dekpol zakończył budowę inwestycji biurowej dla Trefl S.A.

Źródło: MLP GROUP S.A.

avatar
  Obserwuj  
Informuj o