Syrena 105 LUX będzie dostępna w usłudze PANEK CarSharing

0
1164

We wrześniu w ofercie PANEK CarSharing pojawi się możliwość jazdy Syrenką LUX z 1979 r. Pomimo iż auto było bardzo zadbane i użytkowane okazjonalnie, prace związane z odrestaurowaniem oraz dostosowaniem pojazdu do usługi trwały kilka miesięcy. Będzie ją można wynająć poprzez aplikację, podobnie jak inne samochody PANEK. Otwieranie oraz zamykanie odbywać się będzie przy pomocy smartfona.

Syrena to auto, o którym niektórzy mówią „królowa szos”. Została zaprojektowana przez polskich inżynierów i jest jedynym powojennym samochodem skonstruowanym w całości w kraju. Produkcją zajmowała się na początku wyłącznie fabryka w Warszawie, a z czasem samochody składano także w Bielsku – Białej, gdzie była Fabryka Samochodów Małolitrażowych (FSM). W 1975 r. rozpoczęto produkcję modelu 105 LUX, który PANEK CarSharing zaproponował użytkownikom. Jest to czwarte po Fiacie 125p z 1988 r., Maluchu z 1991 r. i Polonezie z 1993 r., auto klasyczne we flocie firmy PANEK.

Specyfikacja Syreny i wymagania PANEK CS

Pojazd posiada pięcioosobowe nadwozie, metalową karoserię z silnikiem dwusuwowym 842 cm, czterema przełożeniami do przodu i jednym do tyłu. Nie jest to auto dla każdego, jak podkreśla firma PANEK: „Prowadzenie jej wymaga doświadczenia i umiejętności, dlatego firma PANEK zachęca do Użytkowania głównie osoby, które miały do czynienia z autami tego typu. Przekraczanie prędkości, obrotów i dynamiczna jazda w przypadku tego samochodu jest szczególnie niewskazana. Z tego względu samochód posiada wszelkie systemy monitoringu oraz jak w przypadku innych aut klasycznych swojego opekuna, który będzie auto tankował i dbał o nie szczególnie. Specyficzna budowa i fakt, że jest to silnik 2- suwowy powodują, zę auto nie może być tankowane przez Użytkowników. Syrena jest autem-symbolem, które ma za zadanie przypomnieć historię motoryzacji i pokazać Użytkownikom, jak wyglądała motoryzacja kiedyś oraz jak wiele się w niej zmieniło”.

Auto ma być dostępne dla osób posiadających prawo jazdy, aktywną aplikację PANEK CarSharing, a dodatkowo na usługę od początku jej powstania wydali minimum 500 zł. Syrena 105 LUX jest pierwszym samochodem, przy którego wypożyczeniu są pewne ograniczenia.

Przeczytaj także:  GreenWay ma w swojej sieci 175 ładowarek aut elektrycznych

Koszty wynajmu Syreny 105 LUX

Możliwość przejechania się tym autem – legendą to koszt 0,80 zł/min oraz 0,80 zł/km. Jeśli chodzi o subskrypcję to odpowiednio 0,80 zł/min oraz 0,50 zł/km. Samochód początkowo dostępny będzie w Warszawie, a dotychczasowe samochody klasyczne (Polonez, Maluch i Fiat 125p) pojawią się w innych miastach. Syrena z czasem zostanie przewieziona do Lublina, Trójmiasta, Krakowa oraz Wrocławia, aby wszyscy chętni i spełniający wymogi usługi użytkownicy mogli choćby na chwilę przenieść się w czasie do przełomu lat 70’/80’.

avatar
  Obserwuj  
Informuj o