System Miejskiego Roweru BROM w Bolesławcu wzbogacił się o nowe stacje

0
135
System Miejskiego Roweru BROM w Bolesławcu wzbogacił się o nowe stacje - OSHARE News

Rowery miejskie w Bolesławcu wzbogaciły się o cztery nowe stacje. Dzięki temu użytkownicy jednośladów mogą korzystać łącznie z 10 punktów.

Nowe stacje powstały przy ulicach: Śluzowa, Góralska, Staszica – Wróblewskiego i Kleeberga. System wypożyczalni wykorzystuje elektronikę i oprogramowanie ROOVEE. Komunikacja z jednośladem odbywa się z wykorzystaniem technologii Internetu Rzeczy (loT), którego operatorem jest Orange Polska. Użytkownicy mogą korzystać z wypożyczalni poprzez rejestrację w aplikacji mobilnej. Dla osób, które nie posiadają smartfonów, istnieje możliwość wypożyczenia roweru poprzez telekod lub sms. W takiej sytuacji należy skontaktować się z biurem obsługi klienta, który przekaże użytkownikowi odpowiedni kod.

Pierwsze 15 min jazdy jest darmowe. Każda kolejna minuta naliczana jest w wysokości 0,05 zł. Dodatkowo, osoby które zwrócą rower do strefy BROM – ROOVEE – PARK, otrzymują środki na kolejne przejazdy. Funkcja ma na celu utrzymanie porządku na stacjach oraz premiowanie osób, które o to dbają. Opłata inicjalna w wysokości 10 zł może zostać w całości wykorzystana na przejazdy lub zwrócona przez użytkownika w każdej chwili.

Bolesławski Rower Miejski został uruchomiony jesienią 2018 r. Stacje, z których można było dotychczas korzystać to: Pl. Piłsudskiego – biurowiec UM, ul. Zgorzelecka – Termy Bolesławiec, ul. Jarzębinowa – Orlik Przylesie, ul. Spacerowa – Baseny Letnie, ul. Jeleniogórska – Leśny Potok, al. Tysiąclecia – okolice Tesco.

Przeczytaj także:  Wyprodukowano wszystkie rowery dla usługi Mevo
avatar
  Obserwuj  
Informuj o