Targi Zero Waste – sposób na redukcję odpadów

0
473
Targi Zero Waste

W Poznaniu w dniach 11-12 października 2019 r. odbędzie się czwarta edycja Targów Zero Waste – sposób na oszczędny i ekologiczny styl życia. Wydarzenie jest jedną z inicjatyw podejmowanych w czasie Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM. Organizatorzy wydarzenia (Fundacja alter eko, Little Greenfinity oraz Grupa MTP) przygotowali szereg atrakcji.

Głównym celem tragów jest edukacja, promocja i upowszechnianie towarów i usług, umożliwiających redukcję wytwarzania odpadów. Targi to całodniowe panele dyskusyjne i wykłady poświęcone tematowi zero waste w domu, pracy oraz w podróży. Są one doskonałą okazją do poznania prostych rozwiązań, które pomogą zredukować produkcję odpadów od zaraz. Tragom towarzyszyć będą również warsztaty twórcze dla dzieci i dorosłych, a także konkursy z nagrodami zero waste i zbiórka elekroodpadów. Targi Zero Waste to przede wszystkim bogate grono wyjątkowych wystawców, którzy oferują produkty i usługi zaprojektowane tak, by odpadów nie produkować i by wykorzystywać wtórnie to, co mogłoby stać się odpadem.

Targi Zero Waste

Targi Zero Waste to wyjątkowa impreza, organizowana jako zielony event, w myśl zasady: zaczynamy od siebie! Oznacza to, że podczas targów unikamy wytwarzania odpadów i dbamy o cenne zasoby przyrody. Wystawców i oferentów obowiązują zasady niestosowania opakowań jednorazowych oraz drukowanych ulotek, plakatów, folderów. Wszystkie drukowane materiały pochodzą z recyklingu, a impreza promuje ideę współdzielenia, pożyczania i naprawiania.

Targi Zero Waste odbędą się w dniach 11-12 października (piątek – sobota) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ul. Głogowskiej 18, 60-734 Poznań, Hala nr 1 MTP. Więcej na: www.targi-zerowaste.pl oraz wydarzeniu FB.

Przeczytaj także:  Współdzielenie energią elektryczną
avatar
  Obserwuj  
Informuj o