Top 5 pól golfowych w Polsce

0
2035

Gra w golfa jest bardzo popularnym sportem w Polsce w kategorii premium. Posiada wielu sympatyków zarówno w obszarach biznesowych, jak i indywidualnych.

Kluby, aby sprostać oczekiwaniom golfistów, modernizują swoje obiekty i uatrakcyjniają oferty produktowe. 

Golf z roku na rok jest coraz bardziej popularny. W Sobieniach Królewskich od trzech lat obserwujemy przyrost liczby osób zaczynających przygodę z golfem, najczęściej są to osoby po firmowych akademiach golfa – tłumaczy Emilia Rozum, Golf Club Manager, Sobienie Królewskie Golf & Country Club.

Gra na polu to jednak przede wszystkim przyjemność dla każdego grającego – doświadczonego, jak i początkującego. Początkujący golfiści mogą korzystać z fachowej rady. Przygotowujemy vouchery prezentowe na lekcję z trenerem lub na green fee (dla osób już grających)komentuje Pani Emilia Rozum.

Top 5 pól golfowych

1. Sobienie Królewskie Golf & Country Club – w tym miejscu gracze odnajdą duże rustykalne bunkry oraz imponujące formacje terenu zainspirowane tradycyjnymi polami golfowymi. Dzięki pofałdowanej rzeźbie terenu gra będzie niezwykle ciekawa. A wszystko to ok. 30 km od Warszawy.

Pole golfowe Sobienie Królewskie Golf & Country Club to wyjątkowy projekt. Dzięki wykorzystaniu podłoża piaskowego stworzyliśmy miejsce gwarantujące wspaniałe warunki gry. Projektanci Ford Golf Design Group, pracując nad każdym z elementów pola, czerpali inspiracje ze znanych pól golfowych z Wysp Brytyjskich. Głównym zamysłem projektantów było stworzenie iluzji dojrzałego pola już od momentu jego otwarcia. Specyficzna roślinność, precyzyjnie kreowane roughy i przeszkody wodne sprawiają, że zdecydowany i uważny gracz zostanie nagrodzony, nieuważny zaś bezlitośnie będzie wpadał w pułapki zastawione przez projektantów. Posiadamy 18 – dołkowe pole golfowe klasy mistrzowskiej oraz 3 – dołkową akademię golfa – komentuje Emilia Rozum, golf club manager, Sobienie Królewskie Golf & Country Club.

Top 5 pól golfowych w Polsce - OSHARE News
Źródło: Sobienie Królewskie Golf & Country Club

2. Rosa Private Golf Club – kompleks golfowy Rosa Private Golf Club składa się z: 18-dołkowego pola klasy mistrzowskiej, driving range z 80 stanowiskami, w tym 14 zadaszonymi, putting green o powierzchni 1500 m kw., chiping green, bunkrów treningowych. Spektakularną architekturę i widoki na polu oprócz perfekcyjnej nawierzchni trawiastej tworzą liczne grupy nasadzeń ozdobnych drzew i krzewów oraz ponad 14 ha zarybionych jezior, których łączna długość linii brzegowej wynosi 30 km. To piękne pole golfowe znajduje się w województwie śląskim. Pielęgnacja terenu realizowana jest za pomocą najnowocześniejszego sprzętu i technologii oraz stale uzupełnianej wiedzy zespołu.

Przeczytaj także:  Caravaning. Czyli kamperem w świat!
Top 5 pól golfowych w Polsce - OSHARE News
Źródło: Rosa Private Golf Club

3. Toya Golf & CC – obiekt położony kilka kilometrów od Wrocławia – To miejsce spędzania wolnego czasu dla osób ceniących wypoczynek na świeżym powietrzu. Pole golfowe znajduje się na terenie dawnego poligonu wojskowego. Można w nim znaleźć wzniesienia i stawy, które uatrakcyjniają grę. Zaprojektowano go tak, by odpowiadał również zagorzałym golfistom. Dodatkowymi elementami, które wzbogacają teren Toya Golf & CC są również sterowany komputerowo system nawadniający i maszyny do utrzymania odpowiedniego podłoża. Dzięki temu obiekt wybierany jest często przez mieszkańców Wrocławia i okolic.

Top 5 pól golfowych w Polsce - OSHARE News
Źródło: Toya Golf & CC

4. Sand Valley Golf Resort – miejsce przeznaczone dla członków klubu, gości i każdego, kto chce rozpocząć swoją przygodę z golfem.

Sand Valley to mistrzowskie pole golfowe, czyli 18 dołków. Dodatkowo posiadamy małe pole akademii 6 dołkowe – tłumaczy Katarzyna Ziober, commercial director Sand Valley Golf Resort.

Jedno z najlepszych pól golfowych w tej części Europy, według niezależnych rankingów takich jak Golf World UKGolf DigestTop100, i najlepszy golfowy resort w Polsce. Sand Valley w sezonie odwiedzane jest przez tysiące turystów głównie ze Skandynawii – dodaje Katarzyna Ziober.

Top 5 pól golfowych w Polsce - OSHARE News
Źródło: Sand Valley Golf Resort

5. First Warsaw Golf – zaprojektowane tak, by wtapiał się w malowniczy krajobraz. Pole cechuje się idealną lokalizacją – 25 minut od centrum Warszawy. Dzięki temu skorzystać z gry mogą osoby mieszkające zarówno w stolicy, ale też w miejscowościach znajdujących się w pobliżu. Bardzo często uznawane za jedno z najbardziej wymagających. Posiada osiemnastodołkowe pole klasy mistrzowskiej. Pierwsze jedenaście ma charakter parkowy, natomiast kolejne siedem otoczone jest lasami. Gracze mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na różnych podłożach i stopniach zaawansowania.

Top 5 pól golfowych w Polsce - OSHARE News
Źródło: First Warsaw Golf

Ceny gry w golfa i wypożyczenia sprzętu

Na cenę wynajmu pola golfowego wpływa wiele czynników. Jest zależna od poszczególnych dni tygodnia lub liczby dołków na polu. Kluby dzielą je na 9 lub 18 dołków. Ceny w przypadku 9 zaczynają się od 100 zł, natomiast przy 18 dołkach od 160 zł.

Przeczytaj także:  Spa, fizjoterapeuta, masażysta, czyli wynajem usług dla zwierząt

Sobienie Królewskie wprowadziło dodatkowo oferty specjalne, np. All Happy Monday czy Ladies Day. Jest również możliwość otrzymania zniżki dla dzieci i studentów. Toya Golf oferuje natomiast 50 proc. ceny dla osób do 23. roku życia oraz 20 proc. zniżki dla seniorów powyżej 60 lat. Każdy z obiektów umożliwia wypożyczenie sprzętu golfowego. Jeden kij to koszt pomiędzy 10 a 15 zł, a komplet 50 – 250 zł. Kluby udostępniają dodatkowo wózki ręczne i elektryczne. Wynajem ręcznych to koszt 20 zł, natomiast ceny elektrycznych wahają się w granicach 70 – 140 zł.

Nauka gry w golfa

Wiele klubów posiada w swojej ofercie naukę gry w golfa dla początkujących. Lekcje zawierają podstawową wiedzę teoretyczną oraz praktykę golfową. Zajęcia odbywają się indywidualnie i grupowo. Sobienie Królewskie Golf & Country Club przeprowadza cykl zajęć. Są to 1-godzinne spotkania z trenerem raz w tygodniu. Trenerzy prowadzący to pani Valentina Leardi i pan Piotr Prokop. Koszt lekcji to 30 zł za osobę.

Sand Valley Golf Resort przeprowadza pięć zajęć z klubowiczami po 1,5 h. Pierwsza z lekcji jest za darmo. Cena całego programu to 300 zł.

W klubie Toya po wykupieniu lekcji z trenerem klient dostaje voucher, który może później zrealizować.

Zajęcia w Warszawie odbywają się w First Warsaw Golf. Prowadzone są przez certyfikowanych trenerów PGA, czyli Stowarzyszenia Instruktorów Golfa. Działają, aby rozwijać profesjonalny sztab instruktorów.

Posiadamy najlepszą w Polsce szkołę nauki gry w golfa: Sobienie Golf Academy. Zajęcia prowadzone są przez sześciu wykwalifikowanych instruktorów. W ofercie mamy liczne kursy dla początkujących, zaawansowanych, juniorów; obozy i szkolenia. Zainteresowanie ofertami jest bardzo duże, często trenerzy przygotowują kursy w kilku różnych terminach (tak, aby każda chętna osoba mogła wziąć w nich udział) – dodaje pani Emilia Rozum.

Przeczytaj także:  Avis partnerem zawodów IRONMAN

Można umówić się na lekcje z trenerem. Można również uczestniczyć w programie Golf dla Wszystkich prowadzonym przez naszych klubowiczów. Cena takiego kursu wynosi 300 zł – tłumaczy Katarzyna Ziober Sand Valley Golf Resort.

Turnieje dla golfistów

Kluby organizują różnego rodzaju turnieje dla golfistów. Czas ich trwania to zazwyczaj 1 – 2 dni. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie oraz poprzez formularz dostępny na stronie internetowej klubu. Wymagane wpisanie imienia, nazwiska, adresu mailowego czy telefonu kontaktowego.

Organizujemy wiele turniejów golfowych, bardzo prestiżowych. Jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się pól golfowych w Polsce – dodaje Emilia Rozum, golf club manager, Sobienie Królewskie Golf & Country Club.

W sezonie od kwietnia do października praktycznie co weekend organizujemy turniejewtrąca Katarzyna Ziober.

Ostatni turniej organizowany przez Sand Valley Golf Resort pod nazwą Silesia Business & Life Golf 2019 odbył się 20 – 21 lipca 2019 roku. Jest to największy event golfowy w Polsce. Zwycięzcy otrzymali możliwość udziału w turnieju finałowym 24 sierpnia. Dla zdobywców najwyższych podiów przewidziane są tygodniowe wyjazdy golfowe do Abu Dhabi. Nagrodzeni pierwszymi miejscami w każdej kategorii otrzymają również możliwość gry na najlepszych polach golfowych w Abu Dhabi.

avatar
  Obserwuj  
Informuj o