Traficar wycofuje z Warszawy elektryczne mikroauta ZD D2S

0
401
Traficar wycofuje z Warszawy elektryczne mikroauta ZD D2S

Operator carsharingu Traficar wycofuje z Warszawy elektryczne mikroauta ZD D2S. Zakończyły one okres testów. Jednak osoby zainteresowanie skorzystaniem z usług operatora, mogą korzystać z samochodów dostawczych Renault Kangoo Van.

Pojazdy ZD D2S pojawiły się w stolicy z początkiem czerwca. Użytkownicy pokonali nimi łącznie ok. 200 tys. km. Co więcej, czas jazdy i postojów wyniósł przeszło 10 tys. godzin. Faza testów pojazdów i okres przejściowy obecności wspomnianych aut w Warszawie dobiegł końca.

Mikropojazdy ładuje się 6 godzin. Jak podaje Traficar, mogą one jednak przejechać mniej kilometrów, niż zadeklarował producent i czego oczekiwali kierowcy. Odpowiedzią na duże zainteresowanie użytkowników oraz wspomniany wyżej problem mógłby być zakup dodatkowych aut. Niestety skutecznie uniemożliwia to fakt, iż Zhidou – producent, wycofał się ze sprzedaży ZD D2S na terenie Europy. Z tego względu elektryczna flota wyjedzie z Warszawy 3.11, natomiast dzień później zniknie też z mapy w aplikacji Traficar.

Traficar zostaje przy carsharingu aut dostawczych w Warszawie

Użytkownicy korzystający z usług Traficara w stolicy, nadal będą mogli użytkować samochody dostawcze Renault Kangoo Van. TrafiCargo będą oczekiwać na kierowców, zaparkowane przy sklepach budowlanych i meblowych. Dzięki wypożyczeniu auta dostawczego użytkownik łatwo będzie mógł przetransportować zakupy. Wynajem polega na zainstalowaniu aplikacji i zarezerwowaniu jednego z dostępnych aut.

Przejazdy międzymiastowe

Samochodem osobowym na minuty, np. Renault Clio, można będzie wybrać się do stolicy w ramach przejazdów międzymiastowych. Jedyna zmiana dotyczy sposobu parkowania. Auto trzeba odstawić na jednym z parkingów specjalnych, których lokalizację można znaleźć w aplikacji.

Traficar podczas testów elektrycznych mikrosamochodów ZD D2S w stolicy i Krakowie, zbierał informacje i nadal pracuje nad nowym rozwiązaniem elektromobilnym, które będzie dostosowane do potrzeb użytkowników Warszawy.

Przeczytaj także:  W TrafiCargo pilotażowo uruchomiono opcję zakończenia wynajmu w dowolnym miejscu strefy
avatar
  Obserwuj  
Informuj o