Trzy miliony wypożyczeń rowerów miejskich w Białymstoku

0
418
Rower miejski Białystok

W szóstym sezonie rowerów miejskich w Białymstoku jednoślady wypożyczono trzy miliony razy.

Operatorem rowerów miejskich BikeR w Białymstoku jest Nextbike, który w obecnym sezonie udostępnił użytkownikom ponad 650 rowerów i 64 stacje wypożyczeń. Wśród jednośladów znalazły się tandemy i rowery dziecięce. Urząd Miasta Białystok podaje, że rekordowy wynajem został zarejestrowany w niedzielę 15 września, a osoba, która wypożyczała jednoślad, przejechała ok. 3 km w trakcie 10 – minutowego wynajmu.

Najlepszy był ubiegłoroczny sezon, podczas którego dokonano 680 tys. wypożyczeń. W obecnym sezonie zarejestrowano 476 tys. wynajmów. Od początku istnienia systemu BikeR zarejestrowało się ponad 91 tys. użytkowników, a tylko w tym roku prawie 14 tys. osób.

Komunikacja rowerowa w Białymstoku funkcjonuje od 2014 r. i obejmuje Białystok, Choroszcz oraz gminę Juchnowiec Kościelny. W każdej z lokalizacji zasady i cennik korzystania z usługi jest identyczny. Pierwsze 20 min jazdy każdego wypożyczenia jest bezpłatne, jednak osoby posiadające kartę miejską z ważnym biletem okresowym lub wieloprzejazdowym mogą korzystać z darmowych pierwszych 30 min.

– Mobilność, szczególnie taka, która jest przyjazna środowisku, jest naszym priorytetem. BiKeRy wpisały się w infrastrukturę miasta i w świadomość mieszkańców. Potwierdzają to nie tylko głosy rowerzystów, ale także liczba wypożyczeń rowerów – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Tegoroczny sezon w Białymstoku potrwa do końca listopada.

Źródło zdjęcia: Nextbike Polska S.A.

Przeczytaj także:  Wyprodukowano wszystkie rowery dla usługi Mevo
avatar
  Obserwuj  
Informuj o