UTC Fire&Security wybiera Heweliusza 18 na swoją nową siedzibę

0
183
UTC Fire&Security wybiera Heweliusza 18 na swoją nową siedzibę - OSHARE News

Firma UTC Fire&Security, zajmująca się produkcją i dostawą technologii bezpieczeństwa, wynajęła blisko 7 300 mkw. powierzchni biurowej w gdańskim biurowcu Heweliusza 18. UTC wprowadzi się do swojej nowej siedziby jeszcze w tym roku.  UTC będzie współużytkowało budynek z Trójmiasto.pl, Metsa Group Services oraz H&M Hennes & Mauritz, które również sukcesywnie przenoszą swoje biura na ulicę Heweliusza.

Zmiana naszego głównego biura w Polsce wiąże się z dynamicznym rozwojem firmy. Nowa siedziba w budynku Heweliusza 18, oprócz ponad 7 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, zapewni również wyjątkową lokalizację w samym sercu miasta, tuż obok głównych węzłów komunikacyjnych i Dworca Głównego. Dodatkowo, bliskość starego miasta i licznych obiektów handlowych i usługowych sprawia, że jest to ciekawa i wygodna lokalizacja dla naszych pracowników – powiedział Maciej Sobczyk, Prezes Zarządu UTC Fire&Security

UTC Fire&Security produkuje i dostarcza technologię bezpieczeństwa oraz oferuje zintegrowane rozwiązania dla aplikacji mieszkaniowych, komercyjnych i korporacyjnych. Specjalizuje się w systemach klimatyzacji oraz zabezpieczeniach przeciwpożarowych, przeciwwłamaniowych, kontrolach dostępu i monitoringu video. UTC obecnie zatrudnia blisko 200 000 osób w niemal 70 krajach.

Cieszymy się, że nasz flagowy projekt został w pełni wynajęty w zaledwie kilka miesięcy od zakończenia realizacji.  Doskonała śródmiejska lokalizacja, ponadczasowa architektura oraz dopracowane rozwiązania techniczne budynku przesądziły o jego sukcesie komercyjnym. Cieszę się, że UTC, Trójmiasto, Metsa i H&M postanowiło wynająć 100% powierzchni biurowca i stworzyć tutaj swoje nowe siedziby – powiedział Rafał Nowicki, CEO Apollo-Rida

Heweliusza 18 to 10-kondygnacyjny obiekt  biurowe klasy A o powierzchni 10 000 mkw z parkingiem i pełną infrastrukturą dla rowerzystów, oferujący nowoczesne wnętrza i technologię w dogodnej i prestiżowej lokalizacją.  Zaprojektowany przez renomowane biuro architektoniczne JEMS Architekci budynek doskonale wpisuje się w otaczającą przestrzeń, istniejącą zabudowę i atmosferę miasta. Projekt odzwierciedla historyczny charakter lokalizacji, łącząc tradycyjne materiały i kolorystykę ze współczesną formą. Budynek został wyróżniony zielonym certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent (znakomitym).

Przeczytaj także:  Jak zatrzymać w Polsce studentów? Pomóc mogą prywatne akademiki

Źródło: Informacja prasowa

avatar
  Obserwuj  
Informuj o