Volkswagen Financial Services wkracza w e-mobilność

0
557
Volkswagen Financial Services e-mobilność

W trakcie Impact Mobility rEVolution’19 w Katowicach Volkswagen Financial Services zaprezentował swoje rozwiązania dotyczące elektromobilności. Oprócz tego w trakcie wydarzenia miała miejsce polska premiera Volkswagena ID.3.

Volkswagen Financial Services jest instytucją finansową typu captive dla marek samochodowych Grupy Volkswagen. Rozwija ona zintegrowany oraz zorientowany na klienta model biznesowy, który wspiera rozwój elektromobilności. Poprzez wprowadzenie oferty niskich rat na model ID.3, ma on szansę stać się 3 w historii autem (po Garbusie oraz Golfie), które otworzy nowy rozdział w historii zarówno marki, jak i motoryzacji, a będzie to e-mobilność.

ID.dzie nowe

Daria Zielaskiewicz, Dyrektor Marketingu i Brand Managementu VFS, komentuje: „Oferta finansowa dla modelu ID.3 umożliwi dostępność tego samochodu w niskiej racie wraz z pełnym pakietem serwisowym, w formie leasingu dla przedsiębiorców oraz leasingu konsumenckiego dla klientów prywatnych”.

Wszelkie ryzyka, typu utrata wartości pojazdu w okresie użytkowania, a co za tym idzie również jego możliwa sprzedaż na rynku wtórnym, dzięki dedykowanemu finansowaniu VWFS przejmuje na siebie. Takie rozwiązanie gwarantuje klientom zwrot auta elektrycznego po zakończeniu umowy. Daria Zielaskiewicz dodaje: „Oferta finansowa dla modelu ID.3 będzie oparta na mechanizmie znanym z leasingu z rynkową wartością końcową, czyli tzw. leasingu z niskimi ratami. Takie produkty dla nowych samochodów Grupy Volkswagen, Volkswagen Financial Services wprowadził w Polsce ponad 5 lat temu i obecnie są one bardzo popularne na rynku. Ich cechą charakterystyczną są atrakcyjne, niskie raty, znacznie niższe niż w klasycznych produktach finansowych. W skrócie: istotna jest miesięczna rata za samochód i związane z nim usługi, a nie wartość całego auta”.

Oferta zawierać będzie 3 pakiety Lease&Care w celu dopasowania się do potrzeb klienta i zapewnienia pełnej mobilności. Klient może sobie wybrać, która opcja najlepiej mu odpowiada: ta zawierająca pakiet przeglądów, gwarancję z możliwością dodatkowego przedłużenia czy mobilność zastępczą, gdzie będzie możliwość wymiany pojazdu elektrycznego na podobnej klasy auto spalinowe na 7 dni w roku (z możliwością przedłużenia do 14 dni). Ekspert VWFS podsumowuje: „W ramach dedykowanej oferty gwarantujemy brak zmartwień dla naszych klientów: doskonały elektryczny samochód, w niskiej miesięcznej racie, z ubezpieczeniem, z dopasowanym pakietem mobilności i z gwarancją jego odkupu po zakończeniu umowy, bez problemów z odsprzedażą na rynku wtórnym”.

Elektryfikacja flot

VWFS zapewni swoim klientom nie tylko dedykowaną ofertę finansowania e-aut, ale również kompleksowe wsparcie wraz z opieką w zakresie elektromobilności i dodatkowo ustalenia e-flotowej strategii. Daniel Trzaskowski, Dyrektor Zarządzający Biznesu Flotowego Volkswagen Leasing GmbH Oddział w Polsce, komentuje: „W ramach tych działań zostaną powołani konsultanci e-mobilności oraz eksperci w obszarach infrastruktury i ładowania, którzy zapewnią kompleksową pomoc w tworzeniu dopasowanej do potrzeb klienta e-floty. Przygotowujemy też flotowy przewodnik rozliczania WALLBOX-a i kosztów ładowania firmowych samochodów”. Ponadto VWFS wspierać będzie klientów także na innych polach – gdzie ładować EV (pojazd elektryczny), jak przygotować się do inwestycji w e-infrastrukturę (np. ładowarka na firmowym parkingu).

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Obszar bezpieczeństwa jest szczególnie istotny dla VWFS. Magdalena Kaca, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń VWFS, tłumaczy: „Dzięki takim rozwiązaniom jak InMobi – najnowszej generacji polisie ubezpieczeniowej typu UBI (Usage Based Insurance), współpracującej z dedykowaną aplikacją dostępną na smartfony – edukujemy kierowców z zakresu płynnego i bezpiecznego stylu jazdy. Dodatkowo premiujemy ich atrakcyjnymi zniżkami na ubezpieczenia komunikacyjne – 5% „na start” i aż do 20% bezpieczną jazdę”.

InMobi czynnie poprawia bezpieczeństwo na drodze – aplikacja powiadamia kierowcę na bieżąco o zdarzeniach drogowych typu wypadek czy korek. To rozwiązanie pozwala dostosować trasę do sytuacji na drodze. Ponadto InMobi analizuje i ocenia dynamikę oraz styl jazdy kierującego pojazdem, co pozwala kierowcy poprawić nawyki. Magdalena Kaca dodaje: „ Popularność aplikacji zachęciła VWFS do rozwijania projektu. W efekcie pod koniec 2019 roku odbędzie się premiera InMobi 2.0, które zyska nie tylko nową oprawę graficzną, ale i nowe funkcjonalności”.

E-zakupy

VWFS rozwija wirtualne kanały sprzedaży. W tym roku ŠKODA z VWFS otworzyła platformę sprzedaży aut online. Było to pierwsze tego typu rozwiązanie na rodzimym rynku. Dzięki niemu klient może kupić nowe auto za pośrednictwem Internetu szybko i wygodnie, przy maksymalnym ograniczeniu formalności. Sklep online ŠKODY oferuje auta w leasingu konsumenckim – dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Wraz z początkiem 2020 r. w sklepie internetowym pojawi się model CITIGOe iV.

Przeczytaj także:  Cofidis i Carsmile wprowadzają w Polsce e-leasing

Auta dostawcze w carsharingu

VWFS włącza się w projekty mające na celu zwiększenie dostępności nowoczesnych form korzystania z aut. W sierpniu tego roku na ulice Poznania i Warszawy wyjechały pierwsze auta, które biorą udział w pilotażowym projekcie carsharingu pojazdów dostawczych. W przygotowaniach brał udział Volkswagen Samochody Dostawcze z Hanoweru – ProShare i polski Volkswagen Samochody Dostawcze, którego wspierał Volkswagen Financial Services. Firma 4Mobility jest operatorem przedsięwzięcia, podczas którego testowanych jest 30 aut: 14 VW Caddy, 8 modeli T6 oraz 8 modeli Crafter. Oferta jest skierowana do instytucji i klientów indywidualnych.

Daniel Trzaskowski nadmienia: „Wspieramy działania marek samochodowych Grupy Volkswagen, zarówno poprzez dedykowaną ofertę finansową, jak i działania kompleksowo promujące ideę mobilności. Takie projekty, jak carsharing samochodów dostawczych, to jeden z przykładów takiej strategii – oferowania mobilnych rozwiązań klientom końcowym”.

Gwarancja niskich rat na auta używane

VWFS dąży do zapewniani mobilności klientom w różnych obszarach. Dlatego też poszerzono ofertę z niskimi ratami o samochody używane. Klienci mają dostęp do sprawdzonych aut w niskich ratach dzięki Autonomii – pierwszemu, innowacyjnemu i kompleksowemu rozwiązaniu finansowemu na rynku. Michał Dyc, Dyrektor Sprzedaży Detalicznej VWFS, podsumowuje: „Autonomia to głównie 2,3 i 4-letnie używane samochody Grupy Volkswagen. Wszystkie auta objęte programem Autonomia pochodzą między innymi z programów Das WeltAuto oraz Audi Select :plus. Są to samochody z gwarancją, sprawdzone w 117 punktach pod względem technicznym, z udokumentowanymi przeglądami i naprawami przeprowadzanymi w ASO, a także z gwarantowanym przebiegiem”.

avatar
  Obserwuj  
Informuj o