Volkswagen podsumowuje projekt carsharingu samochodów dostawczych

0
371
Carsharing aut dostawczych

Volkswagen Samochody Dostawcze realizował projekt aut dostawczych na minuty. Nadszedł czas podsumowań po pierwszych czterech tygodniach.

Wraz końcem sierpnia w Poznaniu i Warszawie, 4Mobility – operator usług carsharingowych, współpracując z ProShare oraz Volkswagen Samochody Dostawcze, przy wsparciu Volkswagen Financial Services, zainaugurował usługę krótkoterminowego najmu samochodów dostawczych. W ramach projektu na ulice wyjechały odpowiednio oznaczone Volkswageny Caddy Maxi, Crafter i Transporter. Są one przeznaczone do krótkoterminowego, samodzielnego użytkowania, chociażby podczas przeprowadzek albo przewożenia większych przedmiotów.

Jak wynająć samochód dostawczy na minuty?

Aby wynająć jednego z piętnastu dostawczych Volkswagenów trzeba pobrać aplikację 4Mobility. Za jej pośrednictwem należy zarezerwować dostosowany do swoich potrzeb pojazd. W momencie rezerwacji auta, aplikacja prowadzi użytkownika do jego samochodu, a następnie otwiera go i zamyka. Z usługi można korzystać 24 godz. przez 7 dni w tygodniu. Bezpośrednio z karty płatniczej klienta pobierana jest opłata za przejazd.

Podsumowanie projektu

Użytkownicy korzystali z aut średnio przez 1 godz. i 3 min. Natomiast średni przejechany dystans wynosił 12,86 km. Z kolei średni czas jazdy to 31 min, a średni koszt to 32,93 zł. Przez ten czas nie brakowało rekordzistów. I tak, najdłuższy pokonany dystans to 242 km, a najdłuższy czas wynajmu to 20 godz. i 37 min. Najczęściej wynajmowanym autem z omawianej floty był Volkswagen Caddy Maxi, lecz przeliczając czas najmu procentowo, to na prowadzenie wychodzi VW Transporter.

Magda Piekarczyk, Kierownik komunikacji i PR Volkswagen Samochody Dostawcze, komentuje: „Współczesny świat pod względem potrzeb transportowych zmienia się bardzo dynamicznie. Wraz z coraz silniejszymi trendami rozwoju tzw. Smart City – inteligentnych miast, zmieniają się także przyzwyczajenia ich mieszkańców. Coraz więcej osób woli samochody użytkować, zamiast je posiadać. Dodatkowo ich poczucie niezależności skłania ich do wynajmu auta dostawczego wtedy, gdy mają taką potrzebę, a nie wtedy, gdy usługodawca transportowy ma czas i możliwości taką usługę dla nich wykonać. Nasze pojazdy wynająć można przez 24 godziny na dobę, co również zwiększa elastyczność korzystania z nich. Należy też zauważyć, że dostawcze samochody marki Volkswagen z floty 4Mobility dostępne są zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych”.

Carsharing aut dostawczych

Flota aut dostawczych 4 Mobility

W skład floty samochodów dostawczych 4Mobility wchodzi 15 aut marki Volkswagen zarówno w Warszawie, jak i w Poznaniu. Na ulice tych dwóch miast wyjeżdża po 7 VW Caddy Maxi, po 4 VW Transporter oraz po 4 VW Crafter. Można je rozpoznać po innym motywie graficznym sugerującym wybór – Crafter na boku ma wymalowaną dużą kanapę i wysoką lampę, Transporter przybory malarskie, a Caddy wózek z kartonami.

Przeczytaj także:  Syrena 105 LUX będzie dostępna w usłudze PANEK CarSharing
avatar
  Obserwuj  
Informuj o