Vooom rozpoczyna współpracę z Triggo

Vooom Triggo

W ramach aplikacji Vooom użytkownicy jako pierwsi będą mogli skorzystać z rodzimego pojazdu miejskiego Triggo. Będzie on dostępny od 2020 r. Wkrótce na platformie Vooom ruszą zapisy do testowania pojazdów Triggo.

Triggo jest dostępne na wyłączność Vooom. Już niedługo futurystyczny mikrosamochód będzie udostępniony użytkownikom w ramach Pakietów Mobilności Vooom. Obie firmy przystąpiły do działania na rzecz rozwoju innowacyjnego carsharingu dla klientów indywidualnych. Triggo to kolejny dostawca nowoczesnych usług z obszaru miejskiej mobilności, który przystępuje do konsorcjum budowanego konsekwentnie przez Vooom.

Czym jest Triggo?

Triggo jest dwuosobowym, czterokołowym pojazdem ze zmiannym rozstawem kół. To połączenie zalet motocykla i samochodu. Zmienny rozstaw kół pozwala na parkowanie w przestrzeni, która jest za ciasna dla zwykłego auta, a ponadto daje możliwość znacznie sprawniejszego przemieszczania się po zatłoczonych ulicach. Tryb „motocyklowy” pozwala na rozwinięcie prędkości do 25 km/h. Natomiast przy jeździe z w pełni rozstawionymi kołami umożliwia pokonanie dystansu z prędkością 90 km/h.

Włodzimierz Łoziński, CEO w Vooom, komentuje: „Ekologiczne współdzielone środki transportu to przyszłość miejskiej mobilności. Partnerstwo z Triggo daje nam nie tylko możliwość zadbania o środowisko, ale jest też kolejnym krokiem na drodze do poprawy komfortu podróżowania po mieście. Stanie w korkach to strata czasu, zdrowia i bardzo często nerwów. Zwinny pojazd polskiej konstrukcji pozwoli uniknąć tych przykrych konsekwencji, a przy tym bezpiecznie i na czas dojechać do miejsca przeznaczenia. Chcemy, żeby jak najwięcej osób w Polsce przesiadło się do samochodów zeroemisyjnych”.

Rafał Budweil, Prezes Triggo, przekonuje: „Misją Triggo jest pokonanie dwóch ważnych problemów współczesnych metropolii: korków i deficytu przestrzeni parkingowej. Współpraca z Vooom, wiodącą platformą łączącą wszystkie usługi współdzielone na jednej mapie, przyspieszy komercjalizację naszego wynalazku i stworzenie innowacyjnego na skalę światową carsharingu”. Na 1 000 mieszkańców przypada w Polsce 700 samochodów jak podają statystyki GUS. Większość z nich zajmuje miejską przestrzeń, ponieważ przez 96 proc. czasu jest nieużywana. Według szacunków jeden samochód w carsharingu wypiera do kilkunastu prywatnych samochodów. Pojazdy w typie Triggo pozwoliłyby lepiej zarządzać miejską infrastrukturą, a zaoszczędzoną przestrzeń przekazać innym użytkownikom miasta.

Przeczytaj także:  Panek wprowadzi do carsharingu 20 aut retro

avatar
  Obserwuj  
Informuj o