Vozilla znika z Wrocławia

0
832
Vozilla Wrocław
Źródło: Vozilla

Firma Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o. podpisała z Miastem Wrocław aneks do dotychczasowej umowy, na mocy którego skrócony zostanie okres funkcjonowania Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych Vozilla do dnia 30 kwietnia 2020 r.

Vozilla wystartowała w listopadzie 2017 r. Oferuje użytkownikom wynajem samochodów elektrycznych na minuty, a także skuterów Vozilla by blinkee.city. W ciągu dwóch lat funkcjonowania, w systemie zarejestrowało się ponad 60 tys. użytkowników, którzy ok. 600 tys. razy skorzystali z wynajmu aut elektrycznych.

Na podstawie aneksu podpisanego 15 stycznia 2020 r. przez Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o. oraz Miasto Wrocław, Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych Vozilla zakończy swoją działalność 30 kwietnia 2020 r. Do tego czasu przeprowadzany będzie proces wycofywania aut wypożyczalni z ulic Wrocławia.

W konsekwencji dynamicznych zmian otoczenia oraz sytuacji na rynku projekt w obecnej formie stracił sens swojej kontynuacji. Brak przykładów podobnych wypożyczalni funkcjonujących w zbliżonych uwarunkowaniach sprawia, że MWSE Vozilla można traktować jako eksperyment, z którego zebrana wiedza posłuży całej branży i pozwoli dalej rozwijać ideę „sharing economy” w Polsce.

Miłosz Franaszek, szef projektu Vozilla

Skutery elektryczne Vozilla by blinkee.city będą funkcjonować bez zmian w sezonie 2020.

Przeczytaj także:  Seat Arona FR w CarSharingu za grosze!
avatar
  Obserwuj  
Informuj o