W galeriach handlowych Klépierre pojawią się stacje ładowania aut elektrycznych

0
242
W galeriach handlowych Klépierre pojawią się stacje ładowania aut elektrycznych

W galeriach handlowych Sadyba Best Mall, Lublin Plaza oraz Ruda Śląska Plaza pojawiły się stacje ładowania pojazdów elektrycznych GreenWay. Po odbiorze technicznym uruchomiony zostanie kolejny punkt w galerii Sosnowiec Plaza.

Stacje ładowania powstały dzięki współpracy grupy Klépierre z firmą GreenWay. W wyniku tego galerie stały się partnerem sieci ładowarek samochodów elektrycznych. Na parkingach powstały specjalnie oznakowane miejsca, gdzie znajdują się stacje pozwalające na ładowanie trzech samochodów jednocześnie.

– Nowe udogodnienia powstały z myślą o klientach galerii. – Zależy nam na tym, aby klienci odwiedzający nasze centra mogli liczyć na jak najwygodniejsze rozwiązania. Wspieramy przyjazny środowisku i miastu transport, jednocześnie myśląc o potrzebach naszych klientów. Oferta GreenWay idealnie wpisuje się w ten model. Po wprowadzeniu usługi wynajmu aut na minuty firmy Traficar i krótkoterminowego wynajmu motocykli MotoRide pojawiły się nowe stacje ładowania pojazdów, uzupełniając ten kompleksowy ekosystem transportowy. Dzięki temu osoby odwiedzające nasze galerie będą miały jeszcze szerszy wybór formy dojazdu, dostosowanej do ich potrzeb – powiedziała Anna Kosacz, Marketing Director Klépierre.

W jaki sposób korzystać z ładowarek?

Stacje umożliwiają ładowanie pojazdów elektrycznych zgodnie ze standardami CCS, CHAdeMO (prądem stałym) oraz AC Type 2 (prądem przemiennym). Z punktu ładowania mogą korzystać nawet trzy pojazdy jednocześnie. Jest to zależne od typu urządzenia. By móc naładować samochód należy zarejestrować się na stronie internetowej greenwaypolska.pl. Dzięki dostępnej technologii naładowanie baterii o pojemności 23 – 40 kWh do 80 proc. zajmuje ok. 30 – 45 min.

– Klépierre to kolejny ważny dla nas partner. Cieszymy się, że nasze stacje będą teraz dostępne także w należących do nich galeriach handlowych w Warszawie, Lublinie, Sosnowcu i Rudzie Śląskiej. Zależy nam na tym, aby stacje nie tylko umożliwiały przemieszczanie się samochodem elektrycznym, ale także zapewniały dobre zaplecze na czas ładowania – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska.

Przeczytaj także:  Licznik elektromobilności: 8 225 zarejestrowanych aut z napędem elektrycznym (listopad 2019)
avatar
  Obserwuj  
Informuj o