W leasingu jeździ coraz więcej wózków widłowych

0
417
Leasing wózków widłowych

Na popularności zyskuje leasing wózków widłowych. Potwierdzają to ostatnie dane Związku Polskiego Leasingu. W I półroczu br. zostały w ten sposób sfinansowane inwestycje o łącznej wartości niemalże 658 mln zł, czyli o 60 proc. więcej niż w ub. r.

Leasing wózków widłowych cieszy się coraz większą popularnością. Firma EFL przygotowała specjalną ofertę dla przedsiębiorców, planujących inwestować w wózki widłowe – „Leasing 107%”.

Adam Linkiewicz, Menadżer ds. Rozwoju Rynków w EFL, komentuje: „Zainteresowanie leasingiem wózków widłowych w dużym stopniu jest uzależniony od kondycji najważniejszych sektorów polskiej gospodarki. Dzieje się tak, ponieważ tego rodzaju sprzęt jest nabywany przez naprawdę różne podmioty takie jak firmy budowlane, transportowe, zakłady produkcyjne, tartaki czy firmy logistyczne. Utrzymanie tak dobrych wyników, jakimi zakończyliśmy pierwszą część tego roku, będzie więc zależeć przede wszystkim od tempa wzrostu gospodarczego. To, jak wynika z prognoz ekonomistów, będzie nieco wolniejsze w drugim półroczu, jednak liczymy, że rynek leasingu wózków widłowych nadal będzie się pomyślnie rozwijać”.

Co to jest „Leasing 107%”?

Oferta EFL – „Leasing 107%”, jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie finansowaniem wózków widłowych. Obecni, a także nowi klienci firmy będą mogli skorzystać z leasingu operacyjnego oraz podpisać umowę w oparciu o zmienną stopę procentową na 48 m-cy. Ustalono minimalną i maksymalną wartość przedmiotu, który wynosi odpowiednio 50 tys. zł i 500 tys. zł. Uproszczono procedury leasingowania wózków widłowych, przez co dzięki systemowi scoringowemu, decyzja kredytowa podejmowana jest w kwadrans. EFL informuje: „Przedsiębiorca może zdecydować o wpłaceniu opłaty początkowej do 24,5% wartości wózka, może też z niej zrezygnować i przeznaczyć gotówkę na inny cel”.

Korzyści leasingowania wózków widłowych

Jest kilka powodów, aby rozważyć leasing wózków widłowych. Przedsiębiorcy mają możliwość pozyskania sprzętu, nie naruszając przy tym środków swoich firm, a cała transakcja przebiega sprawnie i szybko. Ponadto w EFL mogą oni korzystać z Leasingu Swobodnego – pozwala on na niezależne zarządzanie wysokością rat leasingowych, aby dopasować je do bieżącej płynności finansowej firmy. Dzięki temu możliwa jest szybka reakcja przedsiębiorcy na bieżącą sytuację na rynku. Dodatkowo EFL współpracuje na co dzień z największymi w kraju dostawcami sprzętu. Wskutek tego inwestorzy mogą spodziewać się atrakcyjnej oferty, która została wypracowana w relacjach firmy leasingowej z dostawcami.

Przeczytaj także:  Każda branża ma swój zestaw narzędzi finansowych. Transport, produkcja, handel i budownictwo najczęściej sięgają po leasing
avatar
  Obserwuj  
Informuj o