W Polsce jest ponad 18 mln mkw. magazynów

0
285
W Polsce jest ponad 18 mln mkw. magazynów

W Polsce znajduje się ponad 18 mln mkw. magazynów. Tak wynika z podsumowania III kw. na rynku magazynowym, przygotowanego przez Colliers International.

Od początku lipca do końca września br. zasoby powierzchni magazynowej w Polsce zwiększyły się o ok. 1 mln mkw. W efekcie całkowita podaż przekroczyła 18 mln mkw. Najważniejszymi wydarzeniami wyróżnionymi przez ekspertów Colliers International w podsumowaniu to m.in.:

Centralna Polska na czele

W III kwartale br. region centralnej Polski osiągnął największy przyrost nowej podaży. Centralna Polska wyróżnia się również pod względem ilości powierzchni oddanej na rynek w ciągu trzech pierwszych kwartałów.

E – commerce

Branża e – commerce w Polsce jest w doskonałej kondycji oraz, co ważne, nadal będzie się rozwijać. Do użytku oddano obiekt magazynowy firmy Zalando w Olsztynku, który będzie obsługiwać dostawy dla klientów klubu zakupowego Zalando Lounge na wszystkich europejskich rynkach. Łączna powierzchnia obiektu to 130 tys. mkw.

Nowe obiekty pod Warszawą

Firma Hillwood pozyskuje grunty inwestycyjne na budowę magazynów. W poprzednim kwartale firma zakupiła działki w powiecie pruszkowskim o powierzchni 13 ha. Powstanie tam ok. 43 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

Brak wolnych magazynów

Od dwóch kwartałów w regionie zachodnim brakuje wolnych powierzchni do wynajęcia. Niski współczynnik pustostanów zaobserwowano również w regionie wschodnim oraz w Warszawskiej Strefie III. Jest to 2,8 proc. w obu przypadkach.

Przeczytaj także:  Alliance Silesia Logistic Center z nowym najemcą – Reslogistic
avatar
  Obserwuj  
Informuj o