W trzech parkach MLP Group lider logistycznych usług e-commerce wynajął 25,2 tys. mkw.

0
212
wynajem magazynów MLP Group

Jeden z największych niezależnych operatorów logistycznych, który świadczy nowoczesne usługi dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych, a w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce, w MLP Group wynajął ok. 25,2 tys. mkw. Nowoczesna przestrzeń magazynowa będzie rozlokowana w 3 parkach logistycznych – gliwickim, poznańskim i wrocławskim.

Jeden z obiektów przekazano najemcy we wrześniu br. Pozostałe przestrzenie zostaną przekazane w III kw. przyszłego roku. Wszystkie inwestycje przygotowane są w systemie built-to-suit, zgodnie z indywidualnymi potrzebami najemcy oraz zostaną wyposażone m.in. w funkcjonalne cross-docki, które dedykowane są m.in. do sprawnego przeładunku, kompletowania i obsługi przesyłek kurierskich. W rezultacie jeden z największych niezależnych operatorów logistycznych o zasięgu ogólnopolskim korzystał będzie z nowoczesnej powierzchni magazynowej, która łącznie wynosi około 25,2 tys. mkw. W każdym z 3 parków MLP Group najemca będzie dysponował powierzchnią użytkową po ok. 8,5 tys. Na nowoczesne powierzchnie biurowe w każdej lokalizacji przeznaczone będzie ok. 1 tys. mkw.

Wszystkie obiekty będą położone w strategicznych lokalizacjach magazynowych Polski, w bezpośrednim sąsiedztwie największych miast. W Wielkopolsce operator logistyczny korzysta już z wynajętej powierzchni w parku logistycznym MLP Poznań West. W woj. śląskim wprowadzi się on w przyszłym roku do parku MLP Gliwice, a w woj. dolnośląskim funkcjonował będzie w MLP Wrocław West.

Agnieszka Góźdź, Dyrektor Działu Sprzedaży w MLP Group S.A., komentuje: „Nasze centra magazynowe powstają w kluczowych miastach Polski będących jednocześnie głównymi hubami logistycznymi. Takie powierzchnie są poszukiwane przez największe firmy o ogólnopolskim i międzynarodowym zasięgu. Parki zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie największych aglomeracji zapewniają szybką obsługę klientów. To szczególnie istotne dla lidera logistycznych usług w obszarze e-commerce. Nasi najemcy doceniają możliwość długofalowej współpracy z MLP Group. Nie sprzedajemy swoich inwestycji. Zgodnie ze strategią „build & hold” wszystkie projekty rozwijamy długoterminowo utrzymując je w swoim portfelu i na co dzień zarządzając nimi. W ten sposób możemy zagwarantować najwyższy standard i jakość obsługi. Wyróżnia to naszą ofertę na tle innych propozycji na rynku magazynowym”.

Wszystkie wspomniane parki logistyczne MLP Group mają duży potencjał do rozbudowy i dobrą lokalizację. MLP Wrocław West jest nowopowstałym kompleksem, który znajduje się w zachodniej części miasta, w odległości 9 km od Rynku Starego Miasta. Docelowo ma dostarczyć ok. 70 tys. mkw. powierzchni. Z kolei park MLP Gliwice jest usytuowany 6 km na północ od centrum miasta i 1 km od autostrady A1. Jego potencjał rozbudowy wynosi ok. 65 tys. mkw. Natomiast MLP Poznań West jest zlokalizowany po zachodniej stronie miasta, w pobliżu drogi ekspresowej S11. Docelowo ma osiągnąć niemalże 83 tys. mkw. Całkowity potencjał rozbudowy w ramach wszystkich realizowanych projektów MLP Group sięga ok. 1,1 mln mkw.

Przeczytaj także:  Centrum Kultury Koreańskiej przedłużyło umowę najmu w Nordic Park
avatar
  Obserwuj  
Informuj o