W Warszawie powstanie Nobu Hotel

0
1065
Nobu Hotel

W stolicy powstanie słynny hotel Roberta De Niro, Nobu Matsuhisa i Meir Teper. Nobu Hospitality jest znaną z lifestylowych hoteli oraz oryginalnych restauracji światową marką. Została założona przez słynnego aktora, producenta filmowego i cenionego szefa kuchni.

W Warszawie, w miejscu starego Hotelu Rialto przy ul. Wilczej, powstanie lifestylowy Nobu Hotel. Właścicielem tej nowoczesnej, pięciogwiazdkowej inwestycji jest Tacit Investment – inwestor na rynku nieruchomości premium.

Nobu Hospitality

Hotele spod szyldu Nobu wyróżniają się dzięki swej niezwykłej atmosferze, znakomitej obsłudze i świetnym daniom. Aktualnie istnieje 40 Restauracji Nobu na 5 kontynentach, które odwiedza rocznie 3 mln gości. Oryginalne wzornictwo i bezpretensjonalna elegancja wyróżniają hotele Nobu.

Nobu Hotel Warsaw

Hotel Nobu, ma być położony w samym sercu Warszawy, zastępując dotychczasowy Hotel Rialto. Póki co będzie to jedyna inwestycja tego typu w naszej części Europy. Ma on wpisać się w otoczenie poprzez odzwierciedlenie zmieniającej się architektury stolicy. Ma to być pierwszy na rynku hotel lifestylowy. Projekt tworzyła Medusa Group wraz z kalifornijskim studiem PCH. W hotelu znajdzie się 117 pokoi, rozległe sale konferencyjne i imprezowe, centrum fitness oraz charakterystyczna dla Nobu restauracja – będzie to połączenie pełnej życia przestrzeni z luksusowym hotelem. Firma Tetris realizuje prace wykończeniowe między 2 a 4 piętrem w nowo powstałej części budynku na powierzchni ok. 900 mkw. Na każdej kondygnacji jest 18 pokoi, a zakres prac obejmuje m.in.: instalację podwieszanych sufitów, podłóg, malowanie i koordynację działań związanych z wyposażeniem wnętrz. Całość projektu jest prowadzona zgodnie z wymogami certyfikacji LEED. Ten etap prac ma się zakończyć w grudniu.

Karolina Kaim, prezec Tacit Investment, komentuje: „Nobu to światowa marka, która sławę zyskała dzięki pasji swoich założycieli, wyjątkowej obsłudze i doskonałej kuchni. W połączeniu z polską otwartością i energią, stworzymy ekscytujące i niezwykłe miejsce, które zawojuje serca odwiedzających je gości. Szczególnie cieszy nas, że naszym klientom będziemy mogli zaoferować najsłynniejsze dania mistrza Nobu Matsuhisy, serwowane w restauracjach Nobu na całym świecie i od lat będące synonimem najwyższej jakości kuchni azjatyckiej”.

Wartość projektu wynosi 100 mln zł. Operatorem hotelu będzie Nobu Hospitality, a inwestorem Tacit Investment. Otwarcie nieruchomości zaplanowano w I połowie 2020 r.

Przeczytaj także:  Biznesowa Łódź w rozkwicie

Źródło zdjęcia: Mat. pras. Tacit

avatar
  Obserwuj  
Informuj o