Wynajem self storage rozwiązaniem problemu braku miejsca do przechowywania rzeczy

0
4764
wynajem self storage

Zdarzają się sytuacje, w których klienci indywidualni i biznesowi nie posiadają przestrzeni do przechowywania lub magazynowania. W piwnicach osób prywatnych nie mieści się na przykład sprzęt sportowy, elektroniczny czy opony. Klienci biznesowi borykają się z tym problemem przy okazji dokumentów czy niemieszczącego się asortymentu. Rozwiązaniem takich problemów jest self storage. To nic innego jak przechowalnia dla rzeczy. To trend, który jest bardzo rozpowszechniony za granicą, szczególnie w USA oraz Europie Zachodniej. Jest to rozwiązanie, które umożliwia bezpieczne i komfortowe składowanie rzeczy w samoobsługowych boksach z dostępem 24 h/7. O to, na czym polega wynajem self storage oraz jakie są tendencje rozwojowe w branży, zapytaliśmy Ewę Prymas z firmy Róża Rent.

Redakcja OSHARE News: Zaczynaliście Państwo jako firma znana przede wszystkim z uprawy róż ciętych. Skąd pomysł na wynajem magazynów?

Ewa Prymas z firmy Róża Rent: Jesteśmy rodzinną firmą, która zajmuje się produkcją róż już od 25 lat. Początkowo sprzedawaliśmy tylko róże, późnej, za namową naszych klientów, stworzyliśmy miejsce, gdzie nasi klienci kompleksowo zaopatrują swoje kwiaciarnie. Tak w 2000 r. w Goczałkowicach-Zdroju, na terenie gospodarstwa, powstała Hurtownia Kwiatów „Róża”. W ślad za tym powstał oddział w Bielsku Białej. W 2010 r. w Katowicach udało nam się otworzyć niezwykle nowoczesny i piękny obiekt, spełniający wymagania nawet najbardziej wymagających klientów i do złudzenia przypominający zabytkowe śląskie kamienice. Obiekt, od samego początku, wzbudzał zainteresowanie zarówno wśród lokalnych przedsiębiorców, jak i zagranicznych firm. Pytano nas o możliwość najmu biur i magazynów na terenie Hurtowni. Ta inicjatywa ze strony przedsiębiorców natchnęła nas w 2015 r. do budowy Róża Rent – bliźniaczego obiektu, już stricte pod wynajem. W naszym obiekcie swoje oddziały ma wiele prestiżowych firm, m.in. Toyota, Laerdal, LR. Nasza oferta zaadresowana jest również do klientów indywidualnych, gdyż aktualnie posiadamy 263 boksy magazynowych w różnych rozmiarach i stale się rozbudowujemy. Same boksy, znajdują się w nowoczesnej hali magazynowej o stałej temperaturze, z możliwością wjazdu samochodem pod sam boks i dostępem 24/7.  Kolorystyka nawiązuje do historii powstania firmy. Intensywna czerwień to kolor pąków róż, a zieleń, przypomina soczyste liście. O klientów dbamy tak, jak o nasze róże – one odpłacają się nam pięknem i niespotykaną trwałością, a klienci lojalnością, zaufaniem i partnerskim podejściem.

Przeczytaj także:  Biurowiec Heweliusza 18 całkowicie wynajęty

Redakcja OSHARE News: Co kryje się pod obco brzmiącym „Self Storage”?

Ewa Prymas: Self storage powstało w USA i dosłownie oznacza „własne przechowywanie”. Z tym określeniem można się spotkać w bardzo popularnych w Polsce, amerykańskich programach telewizyjnych, gdzie self storage funkcjonuje już od lat. W naszym przypadku fraza „własne”, odnosi się do klientów indywidualnych, szukających dodatkowej przestrzeni do przechowywania rzeczy. Podejrzewamy, że nazwa self storage niedługo będzie tak swobodnie używana, jak określenie t – shirt, zamiast polskiego „krótkiego rękawka”.

Redakcja OSHARE News: Jaka potrzeba może kierować osobę prywatną do skorzystania z magazynu?

Ewa Prymas: Klienci indywidualni to najczęściej mieszkańcy dużych miast i właściciele mieszkań. Szukają oni dodatkowej przestrzeni do przechowywania m.in. opon, sprzętu narciarskiego czy piętrzącej się dokumentacji. Boksy są bardzo komfortową opcją, klient bowiem, może odebrać swoje rzeczy nawet w środku nocy.

wynajem self storage
Źródło: Róża Rent

Redakcja OSHARE News: Co magazynują firmy?

Ewa Prymas: Firmy często wykorzystują boksy, jako magazyn towaru. W zależności od branży firmy przechowują w boksie np. sprzęt elektroniczny, a po otrzymaniu zamówienia przez swój sklep internetowy, wysyłają towar do klientów. Niektóre firmy przeznaczyły boks na archiwum i przechowują w nim dokumentację. Boksy znajdują się w nowoczesnej hali, w której panuje stała temperatura, zatem nawet dokumentacja jest tam bezpieczna

Redakcja OSHARE News: Proszę uchylić rąbka tajemnicy – jaka była najdziwniejsza magazynowana u Państwa rzecz?

Ewa Prymas: Nasi klienci składują przeróżne rzeczy. Zwykle są to rzeczy typu wyposażenie domu, dokumentacja biurowa, sprzęt sportowy czy magazynowanie towaru firmy (np. suplementów diety). Zdarzają się motory, fortepian, a jakiś czas temu otrzymaliśmy zapytanie o możliwość przechowywania żaglówki.

Redakcja OSHARE News: Jak oceniacie Państwo tendencje rozwojowe w branży wynajmu boksów magazynowych w Polsce?

Ewa Prymas: Mieszkańcy dużych miast, ze względu na ograniczoną powierzchnię mieszkalną, będą stale poszukiwać przestrzeni do magazynowania choćby wspomnianych wcześniej opon, czy wyposażenia mieszkania podczas jego remontu. Biorąc pod uwagę rosnące ceny nieruchomości, dzięki wynajmowanym boksom, firmy realnie zmniejszają koszty prowadzenia działalności. Do przechowywania towaru czy dokumentacji przedsiębiorstwo nie musi posiadać własnego lokalu, czy wynajmować duże, nieopłacalne przestrzenie.

avatar
  Obserwuj  
Informuj o