Ćwiczenia z hantlami na triceps

Czyli chcesz budować większy triceps i masz dostęp tylko do kilku par hantli? Nie ma problemu! Nie będziesz musiał ponosić żadnych wyrzeczeń, ponieważ przyrosty, które możesz osiągnąć trenując triceps z hantlami są tak samo dobre jak z innym sprzętem, jeśli wybierzesz odpowiednie ćwiczenia.

Pokażemy Ci, jakie triceps ćwiczenia hantle dodać do treningu, niezależnie od tego, czy trenujesz na siłę, moc czy hipertrofię. Będzie również kombinacja ćwiczeń metabolicznych, która doprowadzi do hipertrofii.

Wreszcie, różnorodne ćwiczenie, które nie pasuje do żadnej innej kategorii, ale jest w stanie uzyskać pełny skurcz i maksymalne skrócenie mięśnia trójgłowego lepiej niż jakiekolwiek inne ćwiczenie. Nie ma ich zbyt wiele, jeśli chodzi o ćwiczenia z hantlami.

Polecamy wybrać kilka z tych ćwiczeń na triceps, aby dodać je do regularnego treningu ramion lub treningu górnej części ciała, w zależności od twoich celów, zamiast próbować połączyć je wszystkie w jeden trening na triceps z hantlami.

Najlepsze ćwiczenia z hantlami:

• Skok z hantlami w pozycji pionowej
• Wyciskanie hantli z chwytem na ławce
• Wyciąganie tricepsa z hantlami leżącymi
• Odbicie hantli na triceps

Siła

Jeśli chodzi o budowanie siły, chcesz poszukać ćwiczeń, które pozwolą Ci ładować jak największą wagę, tak często, jak to możliwe.

Są to ćwiczenia, które z czasem pozwalają na zwiększenie masy ciała. W przypadku tricepsa, gdyby masz dostęp do sztangi, podbiegnij, aby wykonać wyciskanie na ławce z chwytem zamkniętym, jest to ciężki cios.

Możesz wykonać ten ruch jako wyciskanie hantlami w ciasnym chwycie, ale zanim tam przejdziemy, spójrzmy na inne ćwiczenie na triceps z hantlami, które wiąże je pod względem skuteczności.
Zamiast pochylania się do przodu (co byłoby jednym z najlepszych ćwiczeń klatki piersiowej), pozostawanie w pozycji pionowej powoduje większe obciążenie łokci, co znacznie lepiej uderza w triceps.

Moc

Kiedy trenujesz na siłę, chodzi o wybór ćwiczeń, które pozwolą Ci przenieść trochę ciężaru, ale co ważniejsze, szybko przenieść ten ciężar.

Jest komponent prędkości i podczas wykonywania ćwiczenia musisz być wybuchowy.

Wyciskanie hantli to świetna opcja ze względu na możliwość inicjowania ruchu łokciami wbijającymi triceps do pozycji, a nie triceps pokonujących bezwładność przy każdym powtórzeniu.

Obiekt w ruchu będzie miał tendencję do pozostawania w ruchu. Wprawienie w ruch hantli pozwoli tricepsom na kopnięcie i gwałtowne utrzymanie ich w ruchu do góry powtórzenia.