Jak stworzyć relaksujący kącik do czytania w swoim ogrodzie?

Jak stworzyć relaksujący kącik do czytania w swoim ogrodzie?

Relaksujący kącik do czytania w ogrodzie to idealne miejsce do odpoczynku po ciężkim dniu i cieszenia się świeżym powietrzem. Jeśli chcesz stworzyć taki kącik w swoim ogrodzie, możesz zainspirować się poniższymi poradami.

 1. Wybierz dogodne miejsce
  Pierwszym krokiem jest znalezienie idealnego miejsca do stworzenia kącika do czytania. Wybierz miejsce, które jest zaciszne i ma odpowiednią ilość naturalnego światła. Unikaj obszarów, które są narażone na silne wiatry lub zbyt dużą ekspozycję na słońce.

 2. Stwórz wygodne siedzisko
  Następnie warto zadbać o wygodne siedzisko, na którym będziesz mógł spędzać czas czytając. Wybierz meble ogrodowe, które są wygodne i ergonomiczne. Wiele osób decyduje się na miejski hamak lub leżankę, które zapewniają nie tylko wygodę, ale także są stylowe i pasują do ogrodu.

 3. Dodaj poduszki i narzuty
  Aby podnieść komfort siedzenia, warto dodać kilka poduszek i narzut do wybranych mebli. Miękkie poduszki zapewnią jeszcze większą wygodę, a niewielkie narzuty mogą służyć jako osłona przed chłodem wieczornego powietrza.

 4. Stwórz ciepłą atmosferę
  Kolejnym krokiem jest stworzenie ciepłej atmosfery wokół kącika do czytania. Możesz to zrobić poprzez zastosowanie delikatnego oświetlenia, na przykład lampionów na baterie lub girlandy świetlnej. Dodanie kilku świec lub położenie na stoliku oświetlonej lampionki sprawią, że wieczorami kącik będzie wyglądał jeszcze bardziej malowniczo.

 5. Wykorzystaj rośliny
  Rośliny są nieodłącznym elementem ogrodu, dlatego warto też pomyśleć o nich przy tworzeniu kącika do czytania. Wybierz rośliny, które tworzą piękne układy kolorystyczne, a zarazem nie przesłaniają widoku. Możesz zastosować donice lub wiszące kwiaty, aby dodać wyjątkowego uroku.

 6. Zapewnij prywatność
  Aby stworzyć w pełni relaksujący kącik do czytania, warto zadbać o prywatność. Jeśli nie masz już zacisznego miejsca w ogrodzie, możesz zbudować ogrodzenie lub rozmieścić parawan, który zapewni ci więcej prywatności.

 7. Dodaj elementy dodatkowe
  Na koniec, aby dodać więcej uroku do swojego kącika do czytania, warto rozważyć dodanie elementów dodatkowych. Może to być mały stolik, na którym możesz postawić kawę lub herbatę, mała fontanna, która stwarza przyjemny dźwięk tryskającej wody, lub nawet niewielka biblioteczka na książki.

Listy wypunktowane:

Jakie rośliny wybrać do kącika?

 • Rozchodnik
 • Jaśmin
 • Lawenda
 • Hortensja
 • Wrzosy

Co można dodać do kącika dla większego komfortu?

 • Poduszki
 • Narzuty
 • Oświetlenie
 • Donice z roślinami
 • Parawan

Bez względu na to, jakie elementy wybierzesz, stworzenie relaksującego kącika do czytania w swoim ogrodzie to doskonały sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i cieszenie się relaksującymi chwilami na świeżym powietrzu. Zastosuj powyższe wskazówki i ciesz się swoim nowym, spokojnym miejscem w ogrodzie.