Monitoring wilgoci w dachu

Utrzymanie właściwego stanu technicznego w konstrukcjach dachowych budynków przemysłowych czy mieszkalnych to jeden z gwarantów bezpieczeństwa. Nadmiar wilgoci gromadzący się na dachu płaskim może osłabiać właściwości i trwałość materiałów budowlanych, a tym samym – trwale uszkadzać dach, w skrajnych sytuacjach doprowadzając do tragicznych w skutkach katastrof. Dzięki nowoczesnym i skutecznym metodom Precision Service Group wykfalifikowani i doświadczeni technicy zapewniają należytą ochronę dachów oraz wzrost wartości obiektów przemysłowych w całej Polsce. Oferujemy profesjonalne monitorowanie wilgoci w dachu z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Zaufaj specjalistom w swoim fachu, zlecając na monitoring, a także specjalistyczny serwis dachu, który przedłuży żywotność.

  • Monitorowanie wilgoci w dachu płaskim – dlaczego to tak istotne?
  • Nadmiar wilgoci na dachu – jak sobie z nim radzimy?
  • Jak działa Roof Protector w konstrukcjach dachowych?

Monitorowanie wilgoci w dachu płaskim – dlaczego to tak istotne?

Długotrwałe utrzymywanie się wilgoci w dachu może prowadzić do poważnych uszkodzeń jego struktury (niszcząc pokrycie dachowe czy warstwę izolacyjną), a w rezultacie – do przecieków, zalania pomieszczeń, zaburzenia termicznej izolacji wnętrza, a nawet do bardzo niebezpiecznych wypadków, zagrażających zdrowiu i życiu mieszkańców czy pracowników. Przeprowadzenie ekspertyzy dotyczącej faktycznego stanu dachu oraz poziomu jego zużycia pozwala na wskazanie skutecznej ścieżki naprawy, jak również minimalizację jej kosztów.

Nadmiar wilgoci na dachu – jak sobie z nim radzimy?

W naszej firmie stawiamy na nowoczesne rozwiązania technologiczne. Proponujemy naszym klientom wyjątkowy system alarmowy, który w porę ostrzega o nadmiernym nagromadzeniu śniegu i wody na dachu, co pozwala na stałe monitorowanie krytycznego obciążenia powierzchni dachowej. Monitorowanie wilgoci w dachu to nie tylko inwestycja w bezpieczeństwo, ale także energooszczędność i obniżenie kosztów eksploatacji, jak również wcześniejsze eliminowanie poważniejszych problemów ze szczelnością pokrycia.

Jak działa Roof Protector w konstrukcjach dachowych?

Roof Protector to niezwykle skuteczna metoda identyfikacji wilgoci na całej powierzchni dachu, gdzie rozmieszczamy czujniki mierzące wodę i parę wodną. Dane dostarczone przez czujniki zostają zarejestrowane, co pozwala nam na bieżąco monitorować konieczność ewentualnych napraw. Zaufaj specjalistom w swojej branży, dbając o odpowiedni monitoring stanu technicznego dachu w Twojej firmie.