Macbooki- dlaczego warto je kupować?

Kupno nowego laptopa jest dla nas często wielkim wyzwaniem. Większość z nas nie ma raczej dużej wiedzy na temat laptopów, rodzaju procesora, pamięci czy karty graficznej. Dlatego tak łatwo jest nam „wcisnąć” jakikolwiek laptop. W naszym artykule chcemy Wam okazać, jak kupić dobry laptop czy Macbook nie posiadając dużej wiedzy w zakresie komputerów.

Czy komputery MacBook są rzeczywiście takie wydajne i niezawodne? Czym różnią się między sobą modele macbooków dostępnych w sklepach?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Czy laptopy od Apple to dobry sprzęt?
  • Na co zwracać uwagę kupując macbooka?
  • Dlaczego komputery apple są polecane freelancerom?
  • Czy w macbookach stosowane są procesory Intel Core?
  • Dysk SSD – dlaczego to ważny element wyposażenia laptopa?
  • Czy warto kupić MacBooka Air?
  • Czy apple stosuje w swoich laptopach grafikę Intel Iris oraz czytnik Touch ID?

Kupując laptop MacBook nie powinniśmy się kierować jedynie ceną czy okazyjną promocją. Najważniejsze jest to, co macbook ma w środku. To znaczy jego typ procesora, ilość pamięci, rodzaj dysku trwałego czy typ karty graficznej. Nim kupimy jakikolwiek model macbooka lepiej najpierw sprawdzić parametry laptopa. Mając określony budżet na zakup komputera musimy w danej „półce cenowej” szukać najlepszego model laptopa pod kątem posiadanych przez niego parametrów technicznych.

Pamiętajmy, że, żadnego sprzętu elektronicznego nie warto kupować od ręki. Spokojnie należy przemyśleć naszą decyzję. Takie zakupy najlepiej jest robić online, dlatego, że nikt nas wtedy nie pogania i dzięki możliwością zaawansowanej wyszukiwarki w sklepie online łatwo porównamy produkty między sobą https://www.neonet.pl/komputery/laptopy.html. Ewentualnie poszukamy dodatkowych informacji w sieci.

Macbooki- dlaczego warto zainwestować w laptop apple?

Laptopy apple są uważane za jedne z najbardziej wydajnych komputerów przenośnych na świecie. To laptopy uznawane za solidne i trwałe. Dodatkowo chwalone są za swoją funkcjonalność. Apple proponuje nam laptopy bardzo wysokiej jakości z dobrym oprogramowaniem. Macbooki mają jedna pewną małą wadę, dla wielu osób są wciąż zbyt drogie. Dodatkowo ich oprogramowanie nie jest tak powszechne jak oprogramowanie konkurencji, co dla części z nas może być problemem. Na szczęście liczba użytkowników rośnie i posiadanie takiego laptopa raczej nie powinno wiązać się z dodatkowymi trudnościami.

Co warto wiedzieć o laptopach typu macbook pro?

Znakiem rozpoznawczym laptopów od apple jest wyświetlacz, który jest niemalże doskonały. Ponadto układ klawiatury w laptopach apple jest bardzo funkcjonalny. Część użytkowników twierdzi wręcz, że takie ułożenie klawiatury sprzyja szybkiemu pisaniu na klawiaturze. Dodatkowo klawisze w laptopach apple mają rozmiar oraz pochylenie klawiszy inne niż tradycyjnych laptopach, co sprzyja wygodzie pisania.

Ponadto macbooki są bardzo wydajne i stosunkowo mało awaryjne. Te niewielkie laptopy wyglądają niepozornie, ale są bardzo skuteczne. Dla wielu z nas decydującym argumentem za kupnem laptopa od apple będzie fakt, że bateria jest w tym urządzeniu bardzo wydajna. Ten niewielki laptop może pracować bez ładowania nawet cały dzień. To doskonały sprzęt dla osób, które spędzają wiele czasu przed komputerem a sam laptop jest ich podstawowym narzędziem pracy.

Dodatkowym utrudnieniem w wyborze laptopa od apple może być to jaki model macbooka wybrać. Do wyboru mamy macbook pro, macbook air oraz macbook 16’.

Macbook air- co wyróżnia te laptopy apple w zależności od modelu?

Obiektywnie patrząc na kwestie modelu macbooka to tak naprawdę w pierwszej kolejności musimy sobie zdać sprawę z tego, jakiem mamy potrzeby. Na przykład Macbook Pro 13’ uznawany jest za model o wydajnej baterii. Z kolei Macbook Air uznawany jest za najbardziej mobilny model macbooka. To model laptopa, który wazy niespełna 1,5 kilograma i jest bardzo cienki. Pozwala to na jego łatwy transport. Macbooki pro często posiadają procesor z serii Intel Core oraz grafikę Intel Iris Plus.

Wszystkie modele Macbooków mogą pochwalić się naprawdę dobrymi parametrami technicznymi. Ich pamięć RAM jest duża., dodatkowo apple stosuje w swoich laptopach grafikę AMD Radeon Pro. Do pracy dla freelancera polecany jest macbook pro o wydajnej baterii.

Z ważnych kwestii technicznych warto także zwrócić uwagę na to czy laptop posiada dysk SSD, czyli najnowszy model dysku. Starsze modele dysków tzw. talerzowe są już przestarzałe. Obecnie laptopy działają o wiele lepiej posiadając dysk SSD. Choć część laptopów ma wciąż na wyposażeniu dysk HDD.

Jak widać, kupując komputer przenośny musimy zwrócić baczna uwagę na jego parametry techniczne, między innymi na to czy ma on grafikę Intel Iris oraz dysk SSD. Żywotność baterii także ma duże znaczenie dla użytkownika. Dla wielu z nas dużą wartość będzie miał laptop wyposażony w ekran dotykowy. Coraz częściej ważna jest także dla nas podświetlana klawiatura.

Wybierając laptopa dla siebie, powinniśmy dobrze się zastanowić do czego będzie nam on służył czy jedynie do przeglądania Internetu czy także do regularnej pracy.